به‌روز شده در: ۱۶:۵۷ - ۷ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۷۷۰
تاريخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ابتکار:
تغییر در شاخص عدالت جنسیتی اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار
معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده، گفت: باید به دنبال تغییر در شاخص عدالت جنسیتی مرتبط با اشتغالزایی زنان سرپرست خانوار، دختران جوان تحصیل کرده و زنان جوان بیکار باشیم.
به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، معصومه ابتکار  با اشاره به اینکه امکانات و بودجه دولت و همچنین زمان محدود است و باید با بیشترین بهره‌وری، هم افزایی و تبادل تجربیات، امور را به جلو ببریم، از تلاشهای وزارتخانه‌های کشور و تعاون، کار و رفاه اجتماعی، تشکل‌های غیردولتی و همچنین جهاد دانشگاهی برای حمایت از اشتغالزایی و کارآفرینی زنان قدردانی کرد.
 
وی افزود: گزارش‌ها حاکی از آن است که در برخی بخش‌ها پیشرفت کند بوده است اما در مجموع توانستیم حرکت قابل قبولی در زمینه کارآفرینی و اشتغالزایی زنان داشته باشیم.
 
وی ایجاد کارگروه کارآفرینی، طرح زنان نسل تحریم و رای گیری آنلاین را از مهمترین اقدامات معاونت ریاست جمهوری در امور زنان و خانواده برشمرد و تاکید کرد: رویکرد معاونت تنها خانواده وابسته به تسهیلات نیست اما برخی خانواده‌ها پایه مالی ضعیف دارند و نمی‌توانند منابع مالی را جذب کند به همین دلیل با بانک‌ها تعامل خوبی برقرار شد که نتیجه اقدامات برای بسیاری از کسب و کارهای کوچک مفید بوده است.
 
ابتکار با اشاره به اینکه ساختار و سازماندهی اشتغال‌زایی و کارآفرینی در قالب تعاونی‌ها و صندوق‌ها با وزارتخانه‌های جهاد کشاورزی و تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حال اجرا است، تصریح کرد: از لازمه‌های پایداری کسب و کار قرار گرفتن در چتر ساختار حمایتی است و تعاونی‌ها در موافقتنامه‌هایی که با وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی انجام داده‌اند، توسعه می‌یابند و حمایت می‌شوند و همچنین موافقتنامه‌هایی با وزارت جهاد کشاورزی برای صندوق‌های اعتباری زنان به ویژه در روستاها منعقد شده است.