به‌روز شده در: ۱۶:۵۷ - ۷ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۷۷۵
تاريخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران مطرح کردند؛
سهامداری هپکو همچنان بلاتکلیف است/ تخصیص ۳۹ میلیارد تومان برای بازنشستگی کارگران
دستور پرداخت، بابت سنوات و ۴٪ سخت و زیان‌آورِ ۱۹۳ نفر از کارگران شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو و سنوات ۵۰ نفر از کارگران بازنشسته از سوی سازمان برنامه و بودجه داده شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، سازمان برنامه بودجه کشور پیرو اجرای مصوبه ماده ۸ اصلاحی مصوبه ۲۸ آبان هیئت وزیران، مبلغ ۳۹ میلیارد تومان برای رفع مشکلات بازنشستگی در هپکو تخصیص داده است.

بر این اساس دستور پرداخت، بابت سنوات و ۴٪ سخت و زیان‌آورِ ۱۹۳ نفر از کارگران شرکت تولید تجهیزات سنگین هپکو و سنوات ۵۰ نفر از کارگران بازنشسته داده شده است.

به گفته کارگران؛ تا پایان سال ۹۹، تعداد ۱۹۳ نفر از کارگران هپکو بازنشسته می‌شوند که در جلسه اخیر ستاد تسهیل در خصوص هپکو، مقرر شده بود تا مشکل بازنشستگی کارگران حل شود.

کارگران هپکو می‌گویند: با این‌حال مصوبات جلسه ستاد تسهیل در خصوص تعیین تکلیف وضعیت سهامداری، هنوز اجرا نشده است. همچنین قراردادهای تولید هنوز نهایی نشده است.

کارگران تاکید کردند: یکی از خواسته‌های کارگران تامین نیروی جدید به جای کارگرانی است که بازنشسته می‌شوند. این کارگران تخصصی هستند و هپکو با از دست دادن حدود ۲۰۰ نفر از کارگران تخصصی‌اش با مشکل مواجه خواهد شد. این واحد تولیدی همراه با پرسنل هلدینگ، مجموعاً ۹۰۰ نفر نیرو دارد که در دوره جدید از دست دادن ۲۰۰ نیرو آن را با مشکل مواجه خواهد کرد.

کارگران هپکو علیرغم تعهدات جلسه ستاد تسهیل مبنی بر به روز رسانی دستمزد، هنوز حقوق آذر ماه را دریافت نکرده‌اند.

photo_۲۰۲۰-۰۱-۲۱_۱۳-۰۹-۵۱