به‌روز شده در: ۱۶:۵۷ - ۷ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۸۲۹
تاريخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
جذب ۴۵۰۰ پرستار با اولویت استان‌های محروم در اسفند ماه
معاون پرستاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه اولویت جذب و توزیع پرستار با استان‌های کم برخوردار است، گفت: در اسفند ماه و با دستور وزیر بهداشت ۴ هزار و پانصد پرستار در کشور جذب می‌شوند.
به گزارش ایلنا، مریم حضرتی (معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی) در بازدید از بیمارستان‌ها و دانشکده‌های پرستاری هرمزگان با اشاره به اینکه در اسفند ماه و با دستور وزیر بهداشت ۴ هزار و پانصد پرستار در کشور جذب می‌شوند، اظهار داشت: اولویت جذب و توزیع پرستار با استان‌های کم برخوردار است.
 
معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه بیمارستان میناب کمبود شدید پرستار دارد گفت: میانگین پرستار به تخت در بیمارستان میناب نیم است که به ضرر بیمار است.
 
حضرتی افزود: بیمارستان میناب ۱۱۶ تخت دارد و با ۳۰۰ تخت خدمت‌رسانی می‌کند که باید اصلاح شود تا بتوان نیروی کافی جذب شود.
 
وی گفت: آمار پرستار به تخت در کشور یک و هشت دهم است و در بیمارستان شهید محمدی بندرعباس ۹ دهم که هنوز با استاندارد فاصله دارد.
 
معاون پرستاری وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: نگهداشت نیرو در بیمارستان بشاگرد ضروری است و این بیمارستان در بخش‌های پرستاری، آزمایشگاه و رادیولوژی، اعزام نیرو و حمل و نقل مشکل دارد.
 
حضرتی گفت: دانشکده پرستاری بندرعباس هم از هیئت علمی و استاندارد دانشجو به استاد مشکل دارد که برای حل این مشکل تصمیم گیری می‌شود.
 
وی پس از آغاز عملیات اجرایی اقامتگاه پرستاری در شهرستان بشاگرد در نشستی با مسوولان دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان اظهار داشت: تاکنون حدود ۳۵ منطقه مشخص شده که نیاز کادر درمان به محل سکونت پرستاری در آنها محرز شده است.
 
معاون پرستاری وزارت بهداشت افزود: درخصوص اقامتگاه های پرستاری، دانشگاه‌ها اعلام نیاز کرده اند و ما نیز این موضوع را پیگیری می کنیم.
 
وی با تاکید بر اینکه نیازمند ورود خیران به منظور ساخت واحدهای اقامتگاهی برای پرستاران هستیم، گفت: از خیران انتظار داریم که در نظر داشته باشند که کار خیر فقط ساخت بیمارستان یا خرید دستگاه سی تی اسکن برای بیمارستان ‌ها نیست.
 
حضرتی ادامه داد: بسیاری از بخش‌ ها در بیمارستان های کشور این امکانات را دارند، اما به دلیل نبود امکانات سکونت برای پرستاران غیرقابل بهره‌وری هستند.
 
وی با اشاره به اهمیت افزایش ضریب ماندگاری پرستاران در مناطق محروم به منظور ارایه خدمات درمانی هر چه بهتر و بیشتر، گفت: یکی از تدابیر برای نگهداشتن نیروهای پرستاری در مناطق محروم، ساخت اقامتگاه‌های مسکونی برای پرستاران است و از خیران و مسوولان خواستاریم که به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.
 
حضرتی تاکید کرد: نیروهای پرستاری شاغل در مناطق محروم یا کمتر ‌برخوردار کشور به دلیل مطلوب نبودن شرایط و امکانات زندگی، در آن مناطق ماندگار نمی شوند و از همین رو ساخت اقامتگاه‌های پرستاری از اهمیت بالایی برخوردار است.
 
اقامتگاه پرستاری در شهرستان بشاگرد با ۶۰۰ متر زیربنا با مشارکت کامل خیران احداث می شود.
 
طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است این اقامتگاه در مدت هشت ماه آینده به بهره‌برداری برسد و در اختیار پرستاران قرار گیرد.
 
شهرستان بشاگرد در ۳۰۰ کیلومتری شرق بندرعباس مرکز استان هرمزگان واقع شده و از جمله مناطق محروم کشور است.