به‌روز شده در: ۱۶:۵۷ - ۷ اسفند ۱۳۹۸
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۷۸۳۳
تاريخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بابایی:
معاینات قبل از استخدام نیروی کار اهمیت بسزایی دارد/ در صورت قصور کارفرما باید جریمه پراخت کند
مدیر درمان تامین اجتماعی استان قزوین گفت: معاینات قبل از استخدام اهمیت بسزایی دارد و کارفرمایان بایستی آن را جدی بگیرند.
 به گزارش  اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، محمدصادق بابایی در جلسه‌ای که با حضور مدیرکل و معاون درمان، پزشک معتمد طب کار و کارشناس بهداشت حرفه‌ای در خصوص اجرای صحیح ضوابط مقرر در ماده ۹۰ قانون تأمین اجتماعی و بررسی پرونده‌های بیمه‌شدگان برگزار شد، اظهار داشت: در راستای تعامل و همکاری با کارفرمایان در جهت رعایت حقوق قانونی آنان و بیمه‌شدگان، کارفرمایان باید به معاینات قبل از استخدام توجه ویژه‌ای داشته باشند.
 
وی گفت: کارفرمایان در جهت اطمینان از قابلیت و استعداد جسمانی متناسب با کارهای مرجوع و همین طور حفظ و صیانت از نیروی کار و پیشگیری از حوادث و تشدید بیماری‌ها و عوارض باید معاینات قبل از استخدام را بررسی نمایند.
 
وی ادامه داد: با توجه به اینکه هدف از معاینات مورد اشاره، ارزیابی توانائی انجام کار مرجوعی افراد قبل از بکارگماری است، ضرورت دارد معاینات، قبل از به‌کارگیری و یا حداکثر ظرف یک سال اول اشتغال فرد در کارگاه تعیین تکلیف شود.
 
بابایی اظهار داشت: در صورت فوت و یا از کار افتادگی فرد، شعبه موظف است پرونده را بررسی نماید و در صورت نداشتن معاینات قبل از استخدام یا عدم بکارگیری فرد در مشاغل غیرمتناسب و وارد شدن صدمات جسمی به کارگر، پرونده جهت تعیین تکلیف نهایی به تیم کارشناسی ماده 90 تامین اجتماعی ارجاع شده و در مورد قصور صورت گرفته و یا پرداخت جریمه توسط کارفرما تصمیم‌گیری می‌شود.