به‌روز شده در: ۲۱:۴۴ - ۳ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۲۹۲
تاريخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک :
آیین‌نامه تعیین حداکثر مدت برای کارهایی که طبیعت آن‌ها جنبه غیرمستمر دارد تصویب شد +اسناد
کارگر نیوز: آیین‌نامه تعیین حداکثر مدت برای کارهایی که طبیعت آن‌ها جنبه غیرمستمر دارد تصویب شد.
محمدرضا تاجیک رییس مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در گفت و گو با خبرنگار  کارگر نیوز اعلام کرد:این آیین‌نامه در زمان وزارت علی ربیعی در شورای‌عالی کار تهیه شد و در تیرماه سال 97 از سوی او به دولت ارسال شد.

نماینده کارگران گفت :این آیین‌نامه بر اساس تبصره 1 ماده 7 قانون کار صورت گرفت که به‌موجب آن وزارت کار متعهد شده بود این آیین‌نامه را تنظیم کند  و به تصویب هیات وزیران می رساندتا حداکثر زمان برای قراردادهای کارگران در مشاغل غیرمستمر تعیین شود.  
 
نماینده مجمع عالی کارگران ایران در شورایعالی کار گفت :در تصویب این آیین نامه  نمیتوان از تاثیر کارشناسان ومعاونت روابط کار وزارت تعاون کار ورفاه اجتماعی و وزیر محترم در دفاع از این آیین نامه در هیئت دولت را نادیده گرفت.
 
برای تعیین مدت قرارداد موقت ملاک شغل وکار خواهد بود یعنی کارفرما برای یک کار تا ۴سال میتواند قرارداد موقت با کارگر منعقد کند اما پس از گذشت ۴سال قرارداد آخرین کارگر شاغل در همان کار تا پایان موضوع کار دائمی تلقی خواهد شد .

تاجیک اضافه کرد :این آیین نامه مشمول کارهای مستمر نمی باشد ولی میتوان تبصره ۲ماده ۷را بهتر تفسیر نماییم .
 
نماینده مجمع عالی نمایندگان کارگران ایران گفت : این آیین نامه بعد از گذشت قریب به ۲۹سال با تلاش فراوان وپیگیریهای فراوان نمایندگان گروه کارگری به تصویب رسید.

.