به‌روز شده در: ۱۸:۳۱ - ۵ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۳۱۷
تاريخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مجید انصاری:
انسان تراز قرآن یعنی کارگری که صورتش را با سیلی سرخ نگه داشته و کار را سامان می‌دهد
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: انسان تراز قرآن یعنی امام خمینی. انسان تراز قرآن یعنی کارگری که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته و تولید و کار را سامان می‌دهد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مجید انصاری در اختتامیه سومین دوره جشنواره قرآنی فجر که در دانشگاه علمی کاربردی خانه کارگر برگزار شد، با بیان اینکه قرآن معجزه پیامبر ماست، عنوان کرد: این معجزه قرار است انسان بسازد؛ انسانی که خلیفه خدا روی زمین است. قرآن برای تبدیل شدن به این انسان نقشه راه مشخصی دارد.
 
او ادامه داد: تبدیل شدن به انسانی در تراز قرآن با یادگیری و تلاوت قرآن آغاز می‌شود، گام بعدی آشنایی با مفاهیم قرآن، گام بعدی تفسیر قرآن و گام نهایی عمیق شدن در مفاهیم قرآنی است.
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به اینکه جامعه بدون فقر، تبعیض و خونریزی با تمسک و عمل به قرآن محقق می‌شود، گفت: دستورالعمل ایجاد جامعه‌ای سرشار از عدالت در قرآن آمده است. صد افسوس که کشورهای اسلامی از قرآن فاصله گرفته‌اند.
 
او ادامه داد: اگر مدیریت ما مدیریت قرآنی باشد جامعه به سمت کار و تولید و خانواده استوار حرکت می‌کند و روابط بین انسان‌ها تنظیم می‌شود.
 
به گفته انصاری، اگر امروز بشر درگیر فقر، جهل و جنگ است به دلیل فاصله گرفتن از قرآن است.
 
او با اشاره به اینکه در این جهان فتنه‌های زیادی وجود دارد، بیان کرد: هر گاه فتنه‌ها، فتنه بی‌عدالتی، ظلم به کارگر، فقر و... به شما هجوم آورد به قرآن پناه ببرید.
 
نماینده ادوار مجلس با اشاره به اینکه مسلمانان‌ بر این عقیده‌اند که قرآن آنها را شفاعت می‌کند، گفت: زمانی می‌توان به شفاعت قرآن در دنیای آخرت امید داشت که در این دنیا به آموزه‌های قرآن عمل کنیم. شفاعت قرآن زمانی اتفاق می‌افتد که این کتاب مقدس در زندگی ما متجلی باشد و جامعه‌ای قرآنی داشته باشیم. مگر می‌شود جامعه‌ای قرآنی باشد و در حالی که عده‌ای از فقر می‌میرند، عده‌ای دیگر از سیری بمیرند؟ مگر می‌شود جامعه‌ای قرآنی باشد و عده‌ای ظلم کنند و دیگران مظلوم واقع شوند؟
 
او با اشاره به 41 ساله شدن انقلاب اسلامی، عنوان کرد: در این 41 سال هر گاه به قرآن نزدیک بوده‌ایم پیروز شده‌ایم. انسان تراز قرآن یعنی امام خمینی. انسان تراز قرآن یعنی کارگری که با سیلی صورت خود را سرخ نگه داشته و تولید و کار را سامان می‌دهد.
 
انصاری در پایان از اینکه جامعه کارگری با وجود تمامی مشکلات معیشتی استقبال زیادی از یادگیری قرآن دارد ابراز خوشحالی کرد و گفت: باید از خانه کارگر که بزرگترین دار القرآن کشور را ایجاد کرده تقدیر کرد.