به‌روز شده در: ۱۷:۱۲ - ۱۳ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۵۱۶
تاريخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مهلت سه روزه کارفرمایان جهت اعلام حوادث کارگری به شعب تامین اجتماعی
براساس ماده 65 قانون تامین اجتماعی درصورت وقوع حادثه ناشی ازکار، کارفرما مکلف است، مراتب را ظرف سه روز از تاریخ وقوع حادثه بصورت کتبی به شعب سازمان تامین اجتماعی اطلاع دهد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تامین اجتماعی، قانون برای جلوگیری از بروز بیماری و کاهش حوادث ناشی از کار در محیط کارگاه و درعین حال برای حفظ سلامت جسمی و روحی بیمه‌شده تکالیفی را برای استانداردسازی و ایمن کردن محیط کار برعهده کارفرما نهاده است.
 
براساس ماده ٦٥ قانون تأمین‌اجتماعی چنانچه کارفرما برای جلوگیری از تشدید وضع حادثه‌دیده متحمل هزینه‌هایی شود، از آنجا که بیمه‌شده تحت‌پوشش تأمین‌اجتماعی است و این سازمان مکلف به ارائه خدمات درمانی به بیمه‌شدگان است، کارفرما می‌تواند برای دریافت هزینه‌های خود به سازمان تأمین‌اجتماعی مراجعه تا برابر مقررات در این خصوص اقدام شود.
 
کارفرما می‌بایست ظرف ٣روز اداری گزارش حادثه را کتباً به اطلاع سازمان تأمین اجتماعی برساند، لیکن در مواردی که کارفرما گزارش حادثه را خارج از مهلت تعیین شده به شعب تأمین اجتماعی ارائه می کند، به منظور مساعدت و جلوگیری از تضییع حقوق بیمه‌شدگان، واحدهای اجرائی مجاز خواهند بود، پس از دریافت گزارش حادثه نسبت به بررسی و انطباق آن با قانون تأمین اجتماعی اقدام کنند.