به‌روز شده در: ۱۶:۳۶ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۸۶۸۳
تاريخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:
در ۱۱ماهه امسال ۶۶ شرکت تعاونی در خراسان جنوبی تشکیل شد
سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان خراسان جنوبی از تشکیل ۶۶ شرکت تعاونی در ۱۱ ماهه سال ۹۸ در این استان خبر داد.
به گزارش ایلنا، غلامرضا اشرفی (سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی) در ۱۱ماهه سال ۹۸ تعداد ۶۶ شرکت تعاونی در گرایش‌های مختلف تولیدی، توزیعی و خدماتی تشکیل شده است.

وی ادامه داد: در مجموع تعاونی های تشکیل شده از ابتدای سال، تعداد۲۸۵۱ نفر عضویت دارند که از این محل تعداد ۱۱۸۶ فرصت شغلی در استان ایجاد شده است.

سرپرست اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: سرمایه اولیه تعاونی های تشکیل شده در ۱۱ماهه سال بیش از ۲۷ میلیارد ۴۰۰میلیون ریال است.

وی اظهارکرد: شهرستان های بیرجند با فعالیت ۱۶۹ تعاونی و درمیان با فعالیت ۲۹ تعاونی، آمار بیشترین و کمترین تعداد تعاونی فعال را در بین شهرستان های استان به خود اختصاص داده است.

اشرفی ضمن تاکید بر اهتمام همه شهرستانها بر تشکیل شرکت تعاونی توسعه عمران شهرستانی گفت: شرکت تعاونی های توسعه و عمران شهرستانها به منظور رشد و توسعه و آبادانی شهرها و روستاها با مشارکت و عضویت نیم درصد از جمعیت و با هدایت منابع خرد و سرگردان در دست مردم به سوی تولید و اهداف اقتصادی در شهرستانها تشکیل می شود.

وی افزود: در حال حاضر در شهرستانهای خوسف، نهبندان، قاین و زیرکوه شرکت تعاونی توسعه و عمران تشکیل شده و در حال فعالیت است و همچنین شرکت تعاونی توسعه و عمران شهرستان فردوس نیز در حال انجام مقدمات قانونی برای فعالیت است.

اشرفی گفت: استان خراسان جنوبی دارای ۸۹۶ شرکت تعاونی فعال با عضویت ۷۶۸ هزار و ۷۲۵ نفر عضو عادی است. مجموع سرمایه این تعاونی ها ۳۸۶ میلیارد و ۹۲۸ میلیون ریال است. ایجاد ۹۱۸۱ فرصت اشتغالزایی در استان نتیجه فعالیت ۸۹۶ تعاونی در استان است.