به‌روز شده در: ۰۱:۲۸ - ۲۱ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۲۹۶
تاريخ انتشار: ۰۳ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد:
دولت امنیت شغلی نیروی کار کشور را تضمین کند
دبیر خانه کارگر تاکستان گفت: یکی از اصلی‌ترین خواسته‌های جامعه کارگری کشور در سال ۹۹ تامین امنیت شغلی آنان در کنار رونق اقتصادی است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، «غلامرضا رحمانی» با بیان اینکه در کنار رونق اقتصادی باید دولت تامین امنیت نیروی کار کشور را فراهم کند، افزود: نیروی کار پایه و ستون اصلی رونق اقتصادی است و دولت برای محقق کردن آن چاره‌ای جز تامین امنیت شغلی کارگران در کنار تامین معاش و ارتقای توانمندی‌های کارگران ندارد.

او با اشاره به اینکه جامعه کارگری کشور در طول سالهای بعد انقلاب در همه عرصه‌های انقلاب سنگ تمام گذاشته است، گفت: در روزهای پایانی سال ۹۸ گزارش‌هایی از اخراج کارگران توسط برخی کارفرمایان جهت مقابله با پیامدهای اقتصادی کرونا شنیده شد. جامعه کارگری انتظار دارد امروز که کارگران به عنوان سربازان خط مقدم تولید حضور دارند تا چرخ اقتصاد واحدهای تولیدی و صنعتی از حرکت باز نماند، دولت نیز امنیت شغلی از دست رفته را به آنها بازگرداند.

به گفته وی، در چنین شرایطی زیبنده نیست که این چنین حقوق و امنیت شغلی کارگران پایمال شود و ما عکس‌العملی از مسئولان شاهد نباشیم.

رحمانی گفت: زندگی کارگران و خانواده‌های آنها در گرو اشتغال و امنیت و معیشت آنان است انصاف و عدالت نیست که این حداقل‌ها از جامعه کارگری دریغ شود.