به‌روز شده در: ۱۷:۰۸ - ۱۵ فروردين ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۳۳۳
تاريخ انتشار: ۰۵ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تدوین برنامه بنگاه‌های اقتصادی صندوق بازنشستگی برای تحقق جهش تولید
مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری از برنامه این صندوق برای حرکت هلدینگها و شرکت‌های تابعه در جهت تحقق شعار سال یعنی "جهش تولید" خبر داد.
به گزارش ایلنا، اکبر افتخاری گفت: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی خود، سال ۹۹ را سال جهش تولید اعلام کردند و صندوق بازنشستگی کشوری نیز ازجمله مخاطبان این پیام است.

افتخاری با اشاره به علت مخاطب بودن صندوق بازنشستگی برای اثرگذاری در جهش تولید اظهار داشت: به این علت که کارخانجات و واحدهای تولیدی زیادی زیرمجموعه هلدینگ‌های وابسته به این صندوق هستند. در واقع، این نامگذاری‌ها فرصتی برای هدف‌گذاری، شاخص‌گذاری و کنترل و مدیریت بهینه در موضوع مورد نظر است.

وی ادامه داد: بدون آن که بخواهم وارد نقد شیوه مدیریت واحدهای تولیدی زیرمجموعه صندوق بازنشستگی کشوری در سالهای گذشته شوم، بر این باورم که از چند طریق می‌توان به جهش تولید در این واحدها که برخی از آنها در زمره بزرگترین واحدهای صنعتی کشور هستند، کمک کرد.

افتخاری با اشاره به راه‌های مورد نظر خود برای اثرگذار شدن صندوق بازنشستگی کشوری در تحقق شعار سال گفت: ارتقای بهره‌وری تولید، توسعه سهم بازار، توسعه سبد محصولات، توسعه سبد کسب و کارها، تولید محصولات جایگزین اقلام وارداتی، افزایش ارزش افزوده اقتصادی، سرمایه‌گذاری در حوزه محصولات دانش بنیان،  و بهینه‌سازی دارایی‌ها ازجمله این راه‌ها است.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری ادامه داد: در دو ماه گذشته، بررسی وضعیت هلدینگ‌ها و شرکت‌های تابعه صندوق بازنشستگی کشوری و آسیب‌شناسی آنها تا حد زیادی انجام شده و امیدواریم که براین اساس، برنامه اصلاحی آنها نیز در مسیر جهش تولید هرچه زودتر نهایی و وارد فاز اجرایی شود.