به‌روز شده در: ۲۲:۴۵ - ۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۴۳۷
تاريخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در جلسه کمیته فرهنگی وزارت کار تصمیم‌گیری شد؛
تامین وسایل حفاظت فردی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب کرونا
دومین جلسه کمیته بهداشتی، فرهنگی و اجتماعی وزارت کار با حضور معاون روابط کار و معاون فرهنگی و اجتماعی این وزارتخانه و نماینده معاونت درمان سازمان تأمین اجتماعی، برگزار و اهداف قابل پیگیری در بخشهای، امهال بدهی و پوشش بیمه بیکاری دراین نشست مطرح شد.
به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در این جلسه پرداخت ۵۰ درصد غرامت دستمزد به کارگران دارای استراحت پزشکی بدون نظر کمیسیون پزشکی سازمان تامین اجتماعی که نیازمند زمان بیشتری است اعلام شد و معاونت روابط کار از این ابلاغ سازمان تأمین اجتماعی تشکر کرد و خواهان اقدام به موقع استانها در این زمینه شد.

همچنین پیشنهاد تشکیل کمیته‌های متناظر استانی و استفاده از ظرفیت‌های شورای هماهنگی استانی واحدهای تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا مورد موافقت قرار گرفت.

همچنین انجام مکاتبات با مدیران کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استانها برای تامین تجهیزات و مواد ضدعفونی برای کارگاه‌های استان و توزیع و ترویج مناسب دستورالعمل‌های راهنما با موضوع مقابله با بیماری کرونا ازجمله در معادن از دیگر موارد  مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین موضوع درخواست تعویق دریافت هزینه های آب، برق و گاز مصرف کارگاه‌های کشور تا پایان اردیبهشت سال جاری مشروط به حفظ اشتغال موجود مورد بررسی قرار گرفت.

امکان‌سنجی اعمال محدویت استفاده از نصف سرویس‌های ایاب و ذهاب کارگران مشاغل در کارگاه‌های کشور از طریق کمیته‌های متناطر استانی با هدف حفظ فاصله بیماری‌زایی و حمایت‌های دولت از کارفرمایان به شرط حفظ اشتغال موجود از دیگر موارد مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه همچنین مقرر شد با وزارت کشور و شهرداری تهران مکاتباتی در خصوص تامین وسایل حفاظت فردی و مواد ضد عفونی مورد نیاز کارگران در معرض آسیب بیماری کرونا مکاتباتی انجام شود. علاوه بر این قرار شد نظر تخصصی اداره کل روابط کار و جبران خدمت در خصوص شرایط کاری کارگران، تعلیق قرارداد بعضی از کارگران بررسی و  نظر کارشناسی اعلام شود.

در پایان مقرر شد دستورالعمل مشترکی از سوی حوزه معاونت روابط کار و سازمان تامین اجتماعی به منظور تعیین حدود و تفکیک نوع پرداخت بیمه بیکاری تهیه و ابلاغ شود.