به‌روز شده در: ۲۲:۴۵ - ۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۷۰۲
تاريخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نماینده کارگران در شورای عالی کار//
حضور تمام نمایندگان کارگری در شورای عالی کار قطعی شد
نماینده مجمع عالی کارگران در شورای عالی کار گفت: وزارت کار دعوتنامه گروه کارگری شرکت در جلسه شورایعالی عالی کار برای تصمیم گیری دستمزد را ارسال کرد.
محمدرضا تاجیک نماینده کارگران در شورای عالی کار در خصوص عدم دعوت بعضی از نمایندگان کارگری به خبرنگار کارگر نیوز گفت : با توجه به اینکه فقط دعوتنامه نمایندگان کارگری شورای اسلامی کار ارسال شده بود این نگرانی برای جامعه کارگری بوجود آمده بود که وزارت کار قصد دارد دستمزد را با حداقل نمایندگان کارگری تصویب نماید ولی امروز چهارشنبه دعوتنامه شرکت در جلسه برای نماینده مجمع عالی کارگران و انجمن صنفی کارگران  ارسال شد.

جلسه امروز در ساعت 16بصورت غیر رسمی برای نزدیک شدن نظرات شرکای اجتماعی آغاز و در ساعت 18بصورت رسمی با حضور وزیر کار ادامه یابد .

نماینده کارگران در شورای عالی کار در پاسخ به اینکه آیا امروز دستمزد نهایی میشود گفت: امیدوارم امروز نظرات گروه دولت و کارفرمایی به ما نزدیک شود و بتوانیم با توجه به قانون کار  (ماده 41)دستمزد را تصویب نماییم.
نظرات بینندگان
بحث حقوق همه باید یکسان باشه نه اینکه جلوی افزایش حقوق منطقی قشر کارگر و صنعت را بگیریم اما حقوق کارمندان دولت و وزارت بهداشت و وزارت نفت در سال 100 درصد افزایش پیدا کنه! لطفا خواهشا یه بار بیاییم فقط به فکر خودمان نباشیم اگر میخواد پول چاپ نشه برای همه نشه اگر میخواد افزایش قدرت خرید باشه برای همه باشه منظور از همه تمام افرادی که زحمت میکشن چرا باید پول برای یه عده باشه ولی برای یک عده نباشه! سهم دستمزد قشر کارگر از سود کارفرما کلا اگر حقوق 100 درصد هم افزایش پیدا کنه 3 درصد هم نمیشه!! در یک اقتصاد پویا باید افراد متناسب با زحمت و تلاش حقوق یکسانی بگیرند نه اینکه کارمند دولت صبح تا ظهر بره سر کار 8 میلیون حقوق بگیره و کارگر با همون تحصیلات(قشر کارگر فقط بیل بزن و بیسواد نیستند!) صبح تا شب بره سر کار و بگیره 2 میلیون! تا کی می خواهیم با حرفهای قلمبه و سلمبه منفعت خواهی شخصی کنیم و سر همدیگر کلاه بزاریم! برای جامعه بهتر باید باهم و در کنار هم باشیم و تلاش کنیم و آنچه برای خود می خواهیم برای دیگران هم بخواهیم! البته اگر وجدان داشته باشیم! حرفهای شما بدون در نظر گرفتن شرایط بقیه افراد جامعه ارزش تحلیلی ندارن مگه میشه درآمد یه سری اونقدر بالا باشه که هزینه خدمات بره بالا ولی یه سری از مردم درآمدشون پایین نگه داشته بشه و نتونن با حقوقشون یه دندون درست کنن!!!!!