به‌روز شده در: ۲۲:۴۵ - ۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۷۰۶
تاريخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
سایت ثبت نام وام یک میلیونی یارانه بگیران اعلام شد +لینک ثبت نام
سرپرستان خاوار یارانه بگیر برای ثبت نام وام یک میلیونی باید به چه سایتی مراجعه کنند؟
به گزارش کارگر نیوز،‌ متقاضیان وام یک تا دو میلیون تومانی می‌توانند بدون مراجعه به بانک‌ها در سایت هدفمندی یارانه (refahi.ir) درخواست خود را ثبت کنند.

محمد باقر نوبخت صبح امروز گفته بود: متقاضیان وام یک میلیونی میتواند بدون آنکه مراجعه ای به بانک داشته باشند از طریق وب سایت درخواست خود را ارائه کنند. ضمن آنکه یارانه افراد به عنوان ضمانت تسهیلات از سوی بانکها  پذیرفته میشود.

آنطور که آقای روحانی امروز اعلام کرد وام یک میلیونی همزمان با یارانه اردیبهشت ماه به حساب سرپرستان خانوار واریز خواهد شد.

گفتنی است،‌ پرداخت وام یک میلیون تومانی به سرپرستان خانوار یارانه بگیر خبری بود که طی روزهای اخیر از سوی رئیس جمهور اعلام شد و رئیس کل بانک مرکزی نیز بعد از آن در تشریح جزئیات این وام اعلام کرد: وام یک میلیون تومانی اعتبار خرید به 23میلیون خانوار یارانه‌بگیر با نرخ 12 درصد و بازپرداخت 24ماهه با تنفس 4ماهه به‌تصویب ستاد اقتصادی دولت رسید که در اسرع وقت اجرایی خواهد شد.

البته بعد از آنکه رئیس کل بانک مرکزی از سود 12 درصدی برای این اعتبار خبر داد واکنش های متعددی را به همراه داشت؛ یکی از نمایندگان مجلس در همین خصوص گفت: اگر وام یک میلیونی را به بچه رئیس کل بانک مرکزی بدهند،‌قهر می کند!

گذشته از حاشیه های این طرح، برخی از مردم این سوال را داشتند که اقساط این وام چطور کسر می شود؟ همانطور که رئیس جمهور تأکید کرده اقساط این وام بناست از مبلغ یارانه های نقدی که ماهانه به حساب سرپرستان خانوار واریز می شود، کسر شود.

4 ماه بعد از واریز وام یک میلیونی به حساب سرپرستان خانوار، کسر اقساط از حساب یارانه ها آغاز خواهد شد و احتمالاً مبلغ هر قسط نیز حدود 46 هزار تومان باشد.

هم اکنون 23 هزار میلیارد تومان برای پرداخت وام به 23 میلیون خانوار یارانه بگیر در نظر گرفته شده است؛ البته دیروز آقای روحانی اعتبار این طرح را 25 هزار میلیارد تومان اعلام کرده بود که با این حساب احتمال می رود تعداد خانوارهای هدف افزایش یابند.