به‌روز شده در: ۲۲:۴۵ - ۷ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۴۹۷۱۹
تاريخ انتشار: ۲۱ فروردين ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عیدی کارگران برای سال 99 چقدر است؟
با توجه به دستمزد یک میلیون و ۸۳۶۵ هزار تومانی کارگران درسال ۹۹، حداقل و حداکثر عیدی کارگران در سال جاری چقدر خواهد بود؟
به گزارش کارگر نیوز،‌ براساس ماده واحده قانون کار که در پایان شهریور ماه سال 1370 اصلاح شد تمام کارگاه‌های مشمول قانون کار مکلفند به هر یک از کارگران خود به نسبت یک سال کار معادل 60 روز آخرین مزد، به عنوان عیدی و پاداش بپردازند.

برای محاسبه حداقل عیدی باید دستمزد روزانه مصوب سال را در 60 روز ضرب کنیم. در ماده واحده قانون کار آمده است که مبلغ پرداخت عیدی کارکنان نباید از 90 روز حداقل مزد روزانه تجاوز کند.

جزییات دستمزد99 کارگران/ افزایش سایر سطوح مزدی 15 درصد به اضافه ماهیانه 91 هزارتومان

حالا با تعیین دستمزد یک میلیون و 835 هزار تومانی کارگران درسال 99 حداقل عیدی کارگران برای سال جاری ، 3میلیون و 670هزار تومان و حداکثر عیدی کارگران 5میلیون و 505 هزار تومان خواهد بود. یعنی عیدی سال 99 کارگران نباید از 3میلیون و 670 هزارتومان کمتر و از 5میلیون و 505 هزار تومان نباید بیشتر باشد.
نظرات بینندگان
من کە سیزدە سال سابقە کاردر نیروهای شرکتی بانک دولتی را دارم سیزدە سالە کە حداقل عیدی رو میگیرم پس حد اکثرش یک محاسبە بیخود و فاقد ارزش هست لطفا درج نکنید.
ثانیا حداقل حقوق کارمند دوو هشتصد همراە با کلی مزایا و پورسانت هست ولی حقوق کارگر یک و هشتصد بدون هیچ مزایایی بە غیر از بن کارت و اضافەکار.
نمیدونم چطور خجالت نمیکشید از کارگری کە هرسال حداقل هارو نمیگیرە برای دریافتی عیدی آخر سالش چرتکە میندازید.
از بندە شرم نمیکنید. از خدا شرم کنید.