به‌روز شده در: ۱۶:۲۴ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۱۲۱
تاريخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۳
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
محمدرضا تاجیک :
دولت همچنان برای برگزاری جلسه شورای عالی کار در دسترس نیست
نماینده مجمع کارگران در شورایعالی کار بهانه‌های وزارت کار را برای عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار و لغو جلسه هفته گذشته قانع کننده ندانست .
رییس مجمع کارگران استان تهران در گفت و گو با خبرنگار کارگر نیوز اعلام کرد: هم اکنون حدود ۲ هفته از تاکیدات مقام معظم رهبری به بهبود وضعیت معیشت کارگران و بازنگری در دستمزد سال ۹۹ کارگران گذشته، اما هیچ خبری از برگزاری جلسات شورای عالی کار برای بهبود وضعیت معیشتی کارگران توسط وزارت کار نمی باشد.

محمدرضا تاجیک نماینده مجمع کارگران در شورایعالی کار بهانه‌های وزارت کار را برای عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار و لغو جلسه هفته گذشته قانع کننده ندانست .

جلسه شورای عالی کار که مقرر بود هفته گذشته در وزارت تعاون برگزار شود، به دلیل عدم حضور وزیر اقتصاد و عزل وزیر صنعت عنوان کرد.

وی افزود: این موضوع دلیل قانع کننده‌ای برای لغو جلسه‌ی شورای عالی کار نبود چراکه تا پیش از این یک نماینده  از سوی وزارتخانه‌های مختلف در این جلسه حضور داشتند.

رییس مجمع کارگران تهران بیان کرد: جلسه شورای عالی کار باید هرچه سریع‌تر با هدف بازنگری دستمزد سال ۹۹ کارگران برگزار شود چراکه این افراد هم اکنون باتوجه به شرایط پیش آمده، در وضعیت نامساعدی به سر می‌برند.

تاجیک ادامه داد: باتوجه به تاکیداتی که مقام معظم رهبری در خصوص بهبود وضعیت معاش کارگران دارند، نمایندگان کارگری همچنان پیگیر برگزاری جلسه جهت تعیین دستمزد مطابق ماده 41قانون کار هستند، اما هنوز هیچ جوابی از دولت دریافت نکرده ایم.

وی مطرح کرد: هدف اصلی دولت از برگزاری جلسه شورای عالی کار، رسیدگی به حق مسکن و افزایش آن در حقوق کارگران بود ،اما نظر نماینده کارگران شورایعالی کار  افزایش دستمزد می باشد.

رییس مجمع کارگران تهران خاطر نشان کرد: دولت حدود دو هفته است که نسبت به برگزاری جلسه شورای عالی کار تصمیم گرفته، اما هنوز خبری از برگزاری این جلسه نیست و دولت نیز دلیل قانع کننده‌ای برای این موضوع ابراز نمی‌کند.

بر اساس این گزارش، ابلاغیه دستمزد سال ۹۹ در اواخر فروردین ماه سال جاری توسط وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با وجود مخالفت نمایندگان کارگری با جزییات آن، صادر شد.

نمایندگان کارگری به دلیل رعایت نشدن قانون در ابلاغیه دستمزد سال ۹۹، از امضا و تایید آن خودداری کردند و هم اکنون نیز این نمایندگان خواستار افزایش دستمزد کارگران بر اساس قوانین کارگری اند، نه بیشتر و نه کمتر.

همچنین حدود ۲ هفته گذشته، مقام معظم رهبری با کارگران ۷ مجموعه تولیدی دیدار به عمل آوردند و ایشان بر بهبود وضعیت کارگران و بازنگری در دستمزد سال ۹۹ تاکید کردند.

با تمام این تفاسیر، هم اکنون با گذشته ۲ هفته از تاکیدات مقام معظم رهبری، دولت هیچ اقدامی در خصوص برگزاری جلسه شورای عالی کار نکرده است.