به‌روز شده در: ۱۶:۳۳ - ۱۴ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۱۴۲
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بیش از ۱۰ هزار نفر در بوشهر برای بیمه بیکاری ثبت‌نام کردند
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: تاکنون ۱۰ هزار و ۷۲۶ نفر از متقاضیان بیمه بیکاری ناشی از مشکلات اقتصادی کرونا در این استان در سامانه مربوطه ثبت‌نام کردند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر، حمیدرضا پناه گفت: باتوجه به شیوع بیماری کرونا در کشور و ایجاد مشکل برای برخی از واحدهای تولیدی استان و بیکار شدن غیرارادی کارگران، براساس دستورالعمل مشترک معاونت روابط کار وزارت کار و سازمان تامین اجتماعی، این کارگران بیمه بیکاری دریافت می‌کنند.

او بیان کرد: برای برقراری مقرری بیمه بیکاری نیاز به مراجعه حضوری کارگران به ادارات کار و کاریابی‌ها نیست و این کارگران با مراجعه و ثبت‌نام در سایت Bimebikari.mcls.gov.ir می‌توانند برای دریافت بیمه بیکاری اقدام کنند.

پناه اضافه کرد: از شمار افراد ثبت‌نام شده تاکنون ۹هزار و ۵۲۱ نفر از سوی سامانه تاییدیه گرفتند که از این جمعیت ۳هزار و ۸۳۵ نفر در بخش صنعت، ۷۰ نفر در بخش کشاورزی، چهارهزار و ۹۹۴ نفر در بخش خدمات و ۶۲۲ نفر اظهار نشدند.

او ادامه داد: بیشترین آمار با سه هزار و ۴۹ نفر مربوط به بوشهر، هزار و ۸۰۵ نفر کنگان، هزار و ۱۷۵ نفر عسلویه و هزار و ۴۳ نفر در برازجان ثبت‌نام شده‌اند.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان بوشهر گفت: طبق شیوه‌نامه، ۱۰ گروه فعالیت و زیر بخش‌های اقتصادی به عنوان فعالیت‌هایی که متاثر از ویروس کرونا بوده‌اند و به صورت غیرمترقبه کسب و کار آنها دچار آسیب شده تعیین که کارگران آن می‌توانند برای مدت سه ماه (از اسفند پارسال تا اردیبهشت امسال) از مزایای بیمه بیکاری بهره‌مند شوند.

او افزود: همچنین سایر بنگاه‌هایی که جزو ۱۰ گروه شغلی یاد شده نیستند اما به دلیل اثرات ناشی از این ویروس ناچار به کاهش فعالیت و تعدیل نیروی کار خود شده‌اند در کمیته‌های ۲ نفره مورد بررسی قرار می‌گیرند.

پناه یادآور شد: مقرری بیمه بیکاری فقط به افرادی که مشمول قانون کار، تامین اجتماعی و بیمه بیکاری  هستند تعلق می‌گیرد و سایر بیمه‌شدگان ازجمله بیمه‌های خاص، مشاغل آزاد، خویش فرمایی، بیمه کارگران ساختمانی، قالیبافان، رانندگان حمل و نقل شهری و مواردی که از مشمول قانون ذکر شده مستثنی شده‌اند، شامل نمی‌شود.