به‌روز شده در: ۱۶:۲۴ - ۱۵ خرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۱۴۸
تاريخ انتشار: ۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
آیا معلمان شاهد اجرای طرح خواهند بود؟
«رتبه‌بندی» در کش و قوس ابهامات و اظهارنظرها
در روزهای گذشته، خبرهای گاهاً متناقضی در ارتباط با رتبه‌بندی معلمان منتشر شد؛ معلمان می‌گویند خواستار روشن شدن تکلیف موضوع هستیم.
به گزارش خبرنگار ایلنا، «اعتبار رتبه‌بندی» پای سازمان برنامه و بودجه را به موضوع افزایش دریافتی معلمان بازکرد؛ در روزهای گذشته، رئیس سازمان برنامه و بودجه در لایوهای اینستاگرامی خود از نشست با نماییندگان فرهنگیان و تلاش برای اجرای رتبه‌بندی خبر داد اما ناگهان روز گذشته، محمدباقر نوبخت در توئیتر خود نوشت: با ابراز مجدد قدرشناسی خود نسبت معلمان عزیز برای ترمیم رتبه‌بندی معلمان آنچه را که در محدوده اختیارات هم بود و قولی که برای پیگیری و اجرای آن داده بودم، انجام دادند اما مسئولان مستقیم اجرای آن نظر دیگری دارند.

پیش از آن نیز، وزیر آموزش و پرورش نیز در نشست خبری خود درباره دلایل تاخیر در صدور احکام رتبه‌بندی معلمان گفت که این موضوع به مصوبه دولت نیاز دارد و سازمان برنامه و بودجه تصور می‌کرد بدون مصوبه دولت این کار امکان‌پذیر است اما نهادهای مسئول ازجمله سازمان اداری و استخدامی و نهادهای نظارتی معتقدند صدور احکام رتبه‌بندی به مصوبه دولت نیاز دارد و موضوع در دولت در حال بررسی است!

حالا معلمان می‌گویند: به نظر می‌رسد راه پر فراز و نشیبِ رتبه‌بندی همچنان ادامه دارد و مشخص نیست چه زمانی این همه اظهارات و گفتگوها به نتیجه می‌رسد!

معلمان با طرح این پرسش که مگر ابلاغ ردیف قانون بودجه به وزارتخانه مربوطه، نیاز به مصوبه هیئت دولت دارد؛ از مسئولان می‌خواهند که از وعده و وعید بکاهند و حرف عملی و قابل اجرا به معلمان بزنند.

آنها خواستار روشن شدن موضوع و تعیین تکلیف قطعی هستند و می‌پرسند: آیا تا تابستان امسال، رتبه‌بندی به سرانجام خواهد رسید؟!