به‌روز شده در: ۱۶:۳۰ - ۱۳ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۲۱۳
تاريخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران//
"قوه‌ی مجریه" و "وزارت کار" حق کارگران را بیش از پیش پایمال می‌کنند
قوه‌ی مجریه برای اجرای وظایف قانونی خود، نیاز به شارژ دارد.
رضا توسلی، عضو هیئت مدیره مجمع نمایندگان کارگران استان تهران در خصوص  پیگیری نمایندگان کارگران جهت اصلاح دستمزد به خبرنگار کارگر نیوز گفت : با توجه به بیانات کارگشا و مدبرانه رهبر انقلاب در هفته و روز کارگر ،مسئولین ذیربط در مصاحبه‌ها شعار دور از عمل سردادند، ولی تاکنون اقدام عملی انجام نداده‌اند. اکنون پس از گذشت دوماه از سال ۱۳۹۹ که سال جهش تولید نام‌گذاری شده است، همچنان وظایف قانونی تعیین دستمزد ذیل قانون کار انجام نشده و کلیه نارسایی‌ها در بیانات معظم‌له با کارگران گوشزد شد، در تایید بیانات مقام معظم رهبری مقامات عالی وزارت کار شعار اقدام اجرایی داده‌اند، ولی قوه‌ی مجریه و نهادهای مسئول در شرایط کنونی جامعه حق کارگران را بیش از پیش پایمال می‌کند، و باتوجه به بهانه‌های خودساخته برای عدم برگزاری جلسه شورای عالی کار با محوریت اصلاح دستمزد کارگران گام برمیدارند و این موضوع با اهمیت را  درحد دو مکاتبه رها کرده‌اند.

این فعال کارگری در رابطه به واگذاری شرکت های شستا گفت : در ادامه اشتباهات دولت در خصوص واگذاری‌های ابتر سازمان خصوصی سازی را همچنان در الگوی خوش رنگ و لعاب‌تر و بزرگ‌تر در سطح ملی با تغییراتی مبهم در سازمان بورس پیگیری نموده و مستمر دستور واگذاری میدهد. بجای ادامه اشتباهات فردی و گروهی، بدهی عمده دولت‌ها و حق کارگران زحمت‌کش را که به سازمان تامین اجتماعی دارید، پرداخت کنید.

توسلی گفت، بایستی فصل نهم قانون اساسی : وظایف قوه‌ی مجریه (اصل ۱۱۳ الی ۱۵۱) هر چهارشنبه درجلسه هیئت دولت روخوانی شود.

《این قوه مجریه فعلی برای اجرای وظایف قانونی خود نیاز به شارژ دارد.》

توسلی رئیس کمیته پایش و شفافیت در انتها افزود، همگان شاهد بودیم که کِلید معروف به درد کشور و اقتصاد ملی نخورد و فقط اوضاع را روز به روز بحرانی‌تر کرد و در نهایت لبخندهای مسئولین بی‌معنی‌تر شد .

توسلی گفت :در دین مبین اسلام و روایات اهل بیت، جمعه‌ها دعای ندبه و دعا برای فرج حضرت حجت (عج) بوده و هست و نه برای از خواب بیدار شدن و خبردار شدن مسئول ارشد اجرایی کشور از وضع عموم مردم و جامعه.

توسلی در آستانه عید سعید فطر ،صمن تبریک این عید به کارگران از دولتمردان درخواست کرد کام کارگران و خانواده آنها را تلخ تر نکنند و به وظایف خود وفق قانونی عمل نمایند.