به‌روز شده در: ۱۴:۵۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۲۴۸
تاريخ انتشار: ۰۳ خرداد ۱۳۹۹ - ۲۰:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
دارایی های پاسارگاد در کدام بازارها سرمایه گذاری شده است؟ +اسناد
طبق اسناد مالی سالانه گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در پایان دوره یعنی اسفند 1398، در حدود 16 هزار میلیارد تومان دارایی ثابت مشهود(شامل زمین، ساختمان، ماشین آلات و ...)داشته که این رقم نسبت به ابتدای سال 1397 بیش از 100 درصد رشد کرده است.
به گزارش خط بازار؛ گروه ارزش آفرینان پاسارگاد از جمله شرکت هایی است که 97 درصد آن متعلق به بانک پاسارگاد است. این گروه دارای  19 شرکت تابعه و فرعی است. اعضای هیئت مدیره گروه ارزش آفرینان پاسارگاد 7 نفر است که از این تعداد علی اکبر امین تفرشی، نایب رئیس هیئت مدیره این گروه، در بانک پاسارگاد نیز عضو هئیت مدیره می باشد.طبق اسناد مالی سالانه گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در پایان دوره یعنی اسفند 1398، در حدود 16 هزار میلیارد تومان دارایی ثابت مشهود(شامل زمین، ساختمان، ماشین آلات و ...)داشته که این رقم نسبت به ابتدای سال 1397 بیش از 100 درصد رشد کرده است. از نکات قابل توجه این است که این حجم از دارایی ثابت مشهود تقریبا 50 درصد کل دارایی های این گروه می باشد.

همچنین گروه ارزش آفرینان پاسارگاد 375 میلیارد تومان در شرکت های تابعه سرمایه گذاری کرده است. این در حالی است که سرمایه گذاری بلندمدت گروه ارزش آفرینان پاسارگاد در سال 1398(که می تواند شامل سپرده بانکی، سهام، اوراق و ... باشد) در حدود 2500 میلیارد تومان بوده که نسبت به سال گذشته در حدود 38 درصد افزایش داشته است.

 

علی رغم اینکه درآمدهای عملیاتی این گروه در پایان سال مالی 1398 افزایش قابل ملاحظه ای داشته ولی در نهایت، سود خالص از 395 میلیارد تومان به 235 میلیارد تومان کاهش یافته است.