به‌روز شده در: ۱۴:۵۹ - ۱۶ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۱۲۵۶
تاريخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۱۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
قیمت خودروهای چینی در بازار چند درصد گران شده است؟
یک کارشناس بازار خودرو در گفتگو با خط بازار گفت: قیمت خودروهای چینی در سال 99 حدود 10 درصد گران شده است. این در حالی است که بین خودروهای کارخانه تا بازار تفاوت چندانی وجود ندارد.
به گزارش خط بازار، با افزایش قیمت خودروهای تولید داخل قیمت خودروهای چینی نیز افزایش یافته است. هر چند که فعالان بازار معتقدند که نحوه تحویل خودروهای چینی به مشتری متفاوت است و همین عامل باعث شده که قیمت خودروهای چینی از محل کارخانه تا بازار با اختلاف نظر چشم‌گیری رو به رو نباشد.
در همین حال یک کارشناس بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که قیمت خودروهای چینی نسبت به قبل از عید چقدر گران شده است؟ به خط بازار گفت: قیمت خودروهای چینی در سال 99 حدود 10 درصد گران شده است. این در حالی است که بین خودروهای کارخانه تا بازار تفاوت چندانی وجود ندارد. یعنی قیمت خودروهای چینی اختلاف چندانی با بازار ندارد.

بابک صدرایی افزود: در حقیقت اختلاف قیمت خودروهای چینی همانند اختلاف قیمت خودروهای ایرانی با کارخانه نیست. و حتی عرضه خودروهای به بازار نیز هیچ شباهتی با خودروسازان ایرانی ندارد.

او اظهار کرد: در برخی برندهای چینی ممکن است که اختلاف قیمت دو تا سه درصدی از محل بازار تا کارخانه را داشته باشیم که این موضوع به دلیل افزایش قیمت دلار طبیعی است. پیش‌بینی می‌شود با توجه به افزایش قیمت دلار و افزایش قیمت دلار یک نوسان دیگری در بازار خودروهای چینی مشاهده شود؛ در حقیقت چنانچه قیمت دلار گران شود ممکن است قیمت خودروهای چینی در نیمه نخست سال نوسان داشته باشد.