به‌روز شده در: ۱۷:۰۰ - ۲۲ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۳۶۲
تاريخ انتشار: ۰۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۳:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
مدیرعامل ایران خودرو خبر داد؛
رونمایی از k۱۲۵ ایران خودرو در آینده نزدیک
مدیرعامل ایران‌خودرو ضمن تاکید بر ضرورت ارائه محصولات جدید به کشور گفت: بعد از پروژه k۱۳۲، در آینده نزدیک از خودروی k۱۲۵ رونمایی خواهیم کرد.
به گزارش کارگر نیوز، فرشاد مقیمی امروز در جمع فعالان صنعت خودرو و قطعه درباره عملکرد شرکت ایران‌خودرو در سال جاری اظهار کرد: در حال حاضر تیراژ روزانه ۲۰۰۰ تا ۲۲۰۰دستگاه خودرو به تثبیت رسیده که بر همین اساس تا ششم تیر ماه امسال با ۲۵درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال گذشته مجموع تولیدات ما به ۱۲۰هزار دستگاه خودرو رسیده است.

مقیمی اضافه کرد: همچنین از ابتدای سال تا کنون ۸۲هزار دستگاه نیز روانه بازار کرده‌ایم که حجم فروش ما در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته ۳۷درصد رشد کرده است.

وی درباره تعداد خودروهای کسری و معوق شرکت نیز گفت: تعداد خودروهای کسری ما از ۱۰۰هزار دستگاه در تیر ماه سال۹۸ به ۴۷هزار دستگاه در سال جاری کاهش یافته و تعداد خودرو‌های معوق نیز با ۷۰درصد کاهش به ۶۲هزار دستگاه رسیده است.

مدیرعامل ایران‌خودرو در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پروژه k۱۳۲ اشاره کرد و گفت: این خودرو با گیربوکس شش سرعته ساخت داخل تولید شده که گیربوکس اتوماتیک آن نیز به زودی تولید خواهد شد؛ ضمن اینکه امروز ۹۰.۲درصد این خودرو داخلی‌‌سازی شده اما در زمان تحویل آن به خودکفایی بیشتری خواهیم رسید.

مقیمی در پایان با بیان اینکه همت ایران‌خودرو در عرضه محصولات جدید به بازار است، از رونمایی خودروی k۱۲۵ در آینده نزدیک خبر داد.