به‌روز شده در: ۲۲:۵۳ - ۲۵ تير ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۴۱۹
تاريخ انتشار: ۰۹ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
غلام زاده خبر داد:
برگزاری ستادهای توسعه بیمه اجتماعی خراسان شمالی
مدیرصندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی از برقراری مجدد ستادهای توسعه بیمه اجتماعی در سطح این استان خبر داد.
«محمدرضا غلام زاده» در گفتگو با خبرنگار ایلنا، با بیان اینکه با شیوع ویروس کرونا در اسفندماه سال گذشته ستادهای توسعه بیمه اجتماعی در سطح استان خراسان شمالی متوقف شدند، گفت: با این حال از ماه گذشته با همکاری استاندار، ستادها برگزار می‌شوند.

وی در تشریح هدف راه‌اندازی این ستادها در سطح استان، گفت: تحت پوشش بردن زنان سرپرست خانوار و کشاورزان اولین هدف راه‌اندازی ستادهای توسعه بیمه اجتماعی است. بر این اساس ستادهای توسعه در سطح شهرستان‌های خراسان شمالی راه‌اندازی شدند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی، افزود: در نتیجه شاهد رشد افراد تحت پوشش بودیم اما با شیوع کرونا، این رشد متوقف شد که خوشبختانه هم اکنون با همکاری و دستور استاندار مشکل حل شد.

غلامزاده در مورد تعداد بیمه‌شدگان و مستمری‌بگیران این استان، گفت: صندوق بیمه اجتماعی خراسان شمالی ۵۴ هزار و ۷۰۰ بیمه شده و ۲ هزار و ۲۵۰ مستمری‌بگیر دارد.

وی با اشاره به توقف برنامه‌های دهگردی کارگزاران صندوق بیمه اجتماعی در  زمان شیوع کرونا، گفت: کرونا یکی از اصلی‌ترین برنامه‌‌های کارگزاری‌های صندوق را متوقف کرد؛ چراکه برخی روستاهای استان خراسان شمالی اجازه ورود افرادی غیرساکن را نمی‌دادند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر خراسان شمالی، افزود: با برنامه جدید استاندار، هم‌اکنون دهیاران می‌توانند افرادی را که مایل به برخورداری از خدمات صندوق هستند، به کارگزاری‌ها معرفی کنند تا ثبت نام آنها انجام شود.