به‌روز شده در: ۱۶:۲۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۵۷۰
تاريخ انتشار: ۱۵ تير ۱۳۹۹ - ۰۸:۵۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تهیــه شــیرینی بــدون قند بـــا جلبـــک دریــــایی
کارآفرین اصفهانی با ثبــت فرمولاســیون جدید در حوزه صنایع غذایی، شیرینی بدون اســتفاده از قند تولید کرده اســت.
به گزارش کارگر نیوز؛ افرادی که بیماری دیابت دارند همیشه از برخی محصولات مانند شیرینی باید دوری کنند. اشتهای افراد مبتلا به دیابت بیشتر از سایر افراد اســت به همین دلیل برای درمان آن بایــد وعده‌های غذایی خــود را با برنامــه تنظیم کنند و کالــری بیش از انــدازه وارد بدن نکننــد. برخــی خوراکی‌ها مانند شــیرینی‌جات هم جزو دســته ممنوعه‌ها برای آنها است که هیچ وقــت نباید اقدام بــه خوردن آن کنند؛ اما یک مبتکر ایرانی توانسته شیرینی فراسودمند تولید کند که هیچ قند و شکری در آن استفاده نشده است و بیماران دیابتی به‌راحتی می‌توانند از آن استفاده کنند.

 امید نگینی، کارآفرین اصفهانی با ثبــت فرمولاســیون جدید در حوزه صنایع غذایی، شیرینی بدون اســتفاده از قند و شیرینی تولید کرده اســت.

وی در سال 1388 زمانی که دانشجوی کاردانی رشته صنایع غذایی بــود اقدام به ثبت شرکت می‌کند اما به‌دلیل نداشتن سرمایه کافی مجبور می‌شود کار خود را به‌حالــت تعلیق دربیاورد تا بتواند با ســرمایه بیشتری وارد شــود.

او تحصیلات خــود را در مقطع کارشناســی رشته گیاهان دارویی ادامه می‌دهــد. در همان زمان به این فکر می‌افتد که رشته کاردانی و کارشناســی‌ای را که در آن تحصیــل کرده تلفیق کند تا به یک محصول برســد و تحقیقات خود را در این زمینه آغاز می‌کند.

نگینی ابتدا طرح‌هــای خود را به مرکز علم و فناوری استان اصفهان ارائه می‌دهــد و مبلغ 50 میلیون تومان تســهیلات طی سه مرحله دریافــت می‌کند. از ســوی دیگر سازمان بسیج سازندگی هم مبلغ 30 میلیون تومان به این کارآفرین وام پرداخت می‌کند.

بدیــن ترتیب شــرکتی کــه روزی به تعلیق در آمده بود اکنون به‌عنوان شرکت دانش‌بنیــان سلامت‌گســتران آرایان در زمینه تحقیق و تولیــد محصولات غذایی فراسودمند، شیرینی‌های پروتئینه و بدون قند، شــیرینی‌های غنی‌شــده با گیاهان دارویی، شیرینی‌های حاوی جلبک دریایی اسپیرولینا و محصولات ویژه برای بیماران دیابتی و افراد مبتلا به بیماری ســلیاک و ســایر افراد دارای رژیم‌های غذایی خاص شناخته می شود.

نگینی در مورد نحوه فعالیت خود توضیح می‌دهد: بعــد از اینکه تحقیقات در زمینه تولید شــیرینی بدون شکر به پایان رسید محصول خود را به‌عنوان تست تولید کردیم که خوشبختانه کارمان به نتیجه رسیده بود. در همان زمان با ارائه مســتندات، موفق به ثبت اختراع در زمینه صنایع غذایی شدیم و برای اولین بار فرمولاسیون تولید شیرینی بدون قند در ایران را به ثبت رساندیم.

وی می‌افزاید: بعد از آنکه شیرینی بدون قند را به ثبت رساندیم به بخش‌های دیگر ورود کردیم و گز و سوهان بدون قند را هم تولیــد کردیم که همه این طرح‌ها به مرکز رشد دانشگاه اصفهان ارائه شد. خوشبختانه دانشگاه آزاد اسلامی هم نهایت همکاری را با ما در این زمینه داشــت و مکانی را برای تحقیق در اختیار ما گذاشت و اکنون اولین کارخانه تولید شیرینی بدون قند در دانشگاه خوراسگان اصفهان راه‌اندازی شده است.

استویا جایگزین قند و شکر

نگینی درباره جایگزین قند و شــکر در تولید شیرینی می‌گوید: گیاهی به‌نام استویا که شــیرینی زیادی دارد در رسته گیاهان دارویی است و هر کیلوگرم آن معادل 300 کیلوگرم شــکر، شــیرینی دارد، به همین منظور می‌توانیم شیرینی‌هایی تولید کنیم که بیماران دیابتــی بتوانند مصرف کنند. همچنین جلبکی به‌نام اســپیرولینا وجود دارد که در محصولاتمان استفاده می‌کنیم. این جلبک از خواص غذایی زیادی برخوردار اســت و بیش از 70 درصــد آن را پروتئین تشکیل می‌دهد.

مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان محصولات فراسودمند افزود: این جلبک دریایی با 78 درصد پروتئین با ارزش غذایی بســیار بالا، سرشــار از ویتامین ب12 و آهن است که با بهره‌گیری از تسهیلات اقتصاد مقاومتی، طرح افزودن این نوع جلبک به شیرینی با موفقیت انجام شد.

وی اظهار می‌کند: علاوه بــر این از ترکیب عصاره‌ها و اســانس‌های طبیعی و گیاهانی مثل به‌لیمو، نعناع فلفلی، دارچیــن، هــل و... به‌عنــوان نگهدارنده طبیعی اســتفاده می‌کنیــم. همچنین از عصاره جلبک دریایی اسپیرولینا در عملیات بوبَری و همپوشانی طعم‌ها در شیرینی‌های گیاهــی بهره می‌بریم. ایــن جلبک دارای ارزش غذایی فوق العاده‌ای است.

نگینی افزود: جلبک دریایی اســپرولینا در آزمایشگاه در مدت یک ماه تولید می‌شود و پس از فرآیند برداشــت و خشک کردن، تبدیل به پودر و با افزودن طعم‌های خوراکی، به شــیرینی تبدیل می‌شود که برای بیماران دیابتی بسیار سودمند است.

میزان اشتغال

وی در مــورد اشــتغال‌زایی شــرکتش می‌گویــد: به‌غیر از اعضــای هیأت مدیره شش‌نفره، در شرکت ما شش نفر دیگر هم به‌صورت مستقیم مشغول به کار هستند. البته در نیمه دوم سال تعداد شغل مستقیم شرکت به 15 نفر می‌رسد و به همین میزان اشتغال غیرمستقیم نیز رشد خواهد داشت.

نگینی با اعلام اینکه ظرفیت تولید این شــیرینی ســالانه حدود 300 تن است می‌افزایــد: برای اجــرای این طرح 300 میلیون تومان آورده خصوصی و تسهیلات اقتصاد مقاومتــی هزینه شــده است و در صورت حمایت، به تولید انبوه می‌رسد.

هدفمان صادرات است

مدیر شــرکت دانش‌بنیان ســلامت‌گســتران آرایان با بیان اینکه هدف‌گذاری اصلی شــرکت، صادرات محصولات به کشــورهای دیگر اســت، عنوان می‌کنــد: برای صادرات در حال برنامه‌ریزی هستیم و برای این منظور از ســالهای گذشــته موفــق به کســب بالاترین ســطح مجوز تولید از دستگاههای ذی‌ربط شدیم و با اخذ مجوز راه‌اندازی کارخانه، کیفیت تولیدات خود را به‌طور مســتمر ارتقا داده و به ثبات نسبی در تولید و فرمولاسیون و بســته‌بندی محصــولات رسیده‌ایم. همه ماشین‌آلات و تجهیزات پایه و زیرساخت‌های تولیــد صنعتــی را مهیا کرده و تاکنــون حضــور موفقی در نمایشگاه‌ها و همایش‌ها داشته و تأییدیه‌هــای مختلفــی را دریافت کرده‌ایم.

نگینی می‌افزاید: شــرکت سلامت‌گســتران با داشــتن گواهــی ثبت اختــراع برای محصــولات خود و داشــتن رتبــه و مدال طلا در چندین جشنواره، اخذ رتبه کارآفرین برتــر و اخــذ رتبــه برتــر طلایه‌داران اقتصاد مقاومتی و غیــره با هدف گســترش محصولات غذایــی و قنادی سالم مشغول به فعالیت است.