به‌روز شده در: ۰۹:۰۹ - ۱۳ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۲۷۵۷
تاريخ انتشار: ۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
خضریان
به جای دوگانگی کارگر و کارفرما، شرایط امن را برای سرمایه‌گذار ایجاد کنیم
نماینده تهران در مجلس تاکید کرد: اگر بتوانیم سرمایه‌گذار را متقاعد کنیم به جای اینکه سرمایه‌اش را به جای اقتصاد نامولد، به سمت اقتصاد مولد ببرد خود به خود از طبقه کارگر حمایت می‌شود.
علی خضریان در گفتگو با خبرنگار ایلنا، درباره وضعیت امروز کارگران در پی افزایش قیمت‌ها و لزوم رسیدن به یک سازوکار مناسب برای حل معضلات و مشکلات این قشر از جامعه گفت: با معضلات و مشکلات جامعه کارگری بیگانه نیستم، قبل از ورود به مجلس در حوزه بحث‌های کارگری فعالیت داشتم و در جوانی کارگری کردم و با پوست و گوشتم مشکلات‌شان را درک می‌کنم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه برخی از سیاسیون به خاطر ژست‌ها لباس کارگران را بر تن می‌کنند، اظهار داشت: جامعه کارگری ما حقوقش به درستی رعایت نمی‌شود، شرایط بیمه‌شان ثبات ندارد و چون به کار نیاز دارند با حداقل حقوق‌ها کنار می‌آیند.

وی ادامه داد: در حوزه کارگری باید به جای ایجاد دوگانه کارگر و کارفرما؛ ابتدا شرایط تولید و سرمایه‌گذاری را در کشور تسهیل کنیم تا بتوانیم از حقوق کارگران با ایجاد یک شرایط باثبات دفاع کنیم.

نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: کارگر جایی شرایط به نفعش است که تولیدگر و صنعت ما احساس امنیت در حوزه تولید و صنعت داشته باشند و اگر از دوگانه‌سازی‌های بدنه کارگر و سرمایه‌دار خارج شویم، می‌توانیم به تسهیل سرمایه‌گذاری در کشور کمک کنیم.

وی ادامه داد: ما اگر بتوانیم در مجلس یازدهم شرایط تولید را تسهیل و سرمایه‌گذاری را امن کنیم و اگر بتوانیم سرمایه‌گذار  را متقاعد کنیم به جای اینکه سرمایه‌اش را به سمت اقتصاد نامولد ببرد، به سمت اقتصاد  مولد ببرد خود به خود از طبقه کارگر حمایت می‌شود.

این نماینده مجلس یازدهم با اشاره به قوانین کار در کشور بیان کرد:  قوانینی مانند قانون کار باید محکم باشد و اگر جایی نیاز به تغییر دارد باید انجام شود.