به‌روز شده در: ۱۶:۲۵ - ۲۱ مرداد ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۲۷۰
تاريخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در گفت‌وگو مطرح شد؛
مسئولیت‌پذیری اجتماعی با حمایت از بیمه‌شدگان صندوق بیمه روستایی
مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کردستان کمک‌های این صندوق به افراد درگیر با کرونا را اقدامی در راستای مسئولیت اجتماعی دانست.
به گزارش خبرنگار ایلنا، جبار احمدپور گفت: در کردستان مانند سایر استان‌ها حمایت‌هایی از افراد تحت پوشش صندوق که با بیماری کرونا درگیر شده بودند، در نظر گرفته شد.

او ادامه داد: بیمه‌شدگانی که مدارکی مبنی بر ابتلا به کرونا ارائه بدهند کمک هزینه ۲۰۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند و مستمری‌بگیران درگیر با کرونا وام سه میلیونی دریافت می‌کنند. کارمزد این وام چهار درصد است و طی سه سال با پرداخت اقساط ۱۰۰ هزار تومانی تسویه می‌شود.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر درباره لزوم و اهمیت این حمایت‌ها گفت: صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان و روستاییان در کنار فعالیت‌های خود مسئولیتی اجتماعی دارد و ما که هدف خود را توزیع عدالت توصیف کرده‌ایم لازم است در شرایط بحرانی کنار جامعه هدف خود قرار گیریم.

او تصریح کرد: جامعه هدف صندوق جزء دهک‌های پایین درآمدی و نیازمند اقدامات حمایتی هستند و اقدامات صندوق در بحبوحه کرونا می‌تواند به آنها کمک کند.

احمدپور همچنین مداخله موثر در زمان بحران‌ها را باعث اعتمادسازی در جامعه هدف دانست و گفت: هدف ما توانمندسازی جامعه هدف است و این توانمندسازی با افزایش نفوذ بیمه ممکن است. برای اینکه افراد بیشتری ترغیب به بیمه شوند لازم است اطلاع‌رسانی صورت گیرد و اعتمادسازی اتفاق بیفتد.