به‌روز شده در: ۲۰:۵۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۳۰۹
تاريخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
نباتیان:
آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان اجباری شد
مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: آموزش ایمنی در ساخت و سازها برای مالکان این استان اجباری شده است.
به گزارش روابط عمومی تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی، «قربان نباتیان»، مدیر روابط کار اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: با هماهنگی انجام شده با معاونت هماهنگی امور عمرانی استاندار، از این پس شهرداریها پیش از صدور پروانه ساختمان برای مالکان، آنان را برای حضور در دوره های آموزشی ایمنی به ادارات تعاون، کار و رفاه اجتماعی معرفی می کنند.

مدیر روابط کار  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی افزود: مالکان در این دوره ها با ضوابط فنی و ایمنی کار آشنا می شوند.

وی در بخش دیگر سخنان خود در باره بازرسی از کارگاههای استان، گفت: در بازرسیها علاوه بر ضوابط فنی و ایمنی، رعایت پروتکل های بهداشتی هم رصد می شود و نتایج نشان می دهد ۸۰ درصد از کارگاه ها، پروتکل های بهداشتی پیشگیری از شیوع کرونا را رعایت میکنند.

نباتیان با بیان اینکه در سه ماهه امسال، هزار و ۵۲۶ مورد بازرسی از کارگاه های استان انجام شده است،  افزود: در این مدت هزار و ۳۹۱ مورد ابلاغیه رفع نقص برای کارفرمایان صادر شده است.

وی خاطرنشان کرد: البته بسیاری از ابلاغیهها، جنبه راهنمایی، مشاوره و توصیه داشته اما نقص و ایراد در برخی کارگاهها به لحاظ ایمنی حاد بوده است.

مدیر روابط کار  اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی اظهار کرد: در این مدت ۲۹ مورد گواهی صلاحیت ایمنی برای پیمانکاران صادر شده است.

در خراسان شمالی پنج هزار و ۸۰۰ کارگاه ها مشمول بازرسی های اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.