به‌روز شده در: ۱۶:۱۰ - ۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۳۴۶
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۷:۲۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
توانمندسازی سربازان از طریق قرارگاه مرکز مهارت آموزی
تفاهم نامه وزارت تعاون ،کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح در استان کرمانشاه تبیین شد.
به گزارش  روابط عمومی اداره کل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه، جلسه مشترک تبیین تفاهم نامه وزارت تعاون،کار و رفاه اجتماعی و قرارگاه مرکزی مهارت آموزی کارکنان وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران با حضور «حسن عزیزی»، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی، مسعود شاکرمی معاون امور تعاون و روسای ادارات ستادی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی و نمایندگان نیروی مسلح در سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان، ارتش و نیروی انتظامی استان در محل اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کرمانشاه برگزار شد.

حسن عزیزی در ابتدای این نشست ضمن تبیین تفاهم نامه منعقده  و بیان مزایای بخش تعاون در اقتصاد جمهوری اسلامی، بیان کرد: بر اساس الگوی اقتصاد مقاومتی، بخش تعاون نه ‌تنها در مردمی کردن اقتصاد نقش مهمی دارد بلکه در ایجاد اشتغال پایدار بسیار موثر است.

حسن عزیزی هدف از انعقاد این تفاهم‌نامه در راستای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ قانون اساسی و منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) در حوزه توانمندسازی و اشتغال جوانان و همچنین به منظور توسعه بخش تعاون و تحقق اهداف برنامه ششم توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بیان کرد.

وی همچنین خاطرنشان کرد: توسعه و ترویج فرهنگ تعاون و مشارکت گروهی، حمایت از مردمی کردن اقتصاد و قرار گرفتن مدیریت و سرمایه در دست نیروی کار و مولد، توسعه اشتغال و کارآفرینی از طریق توانمند‌سازی، آموزش‌های مهارتی و تجمیع سرمایههای خرد در قالب تعاونی از جمله اهداف این تفاهم نامه است.

حسن عزیزی با بیان این که یکی از رویکردهای انعقاد این تفاهم نامه تشویق و حمایت جوانان به ویژه جوانانی که در زمان خدمت مقدس سربازی حرفه ای را آموختهاند برای ورود به بخش تعاون است، گفت: آموزش و توانمندسازی مردم از طریق بخش تعاون، با تجمیع سرمایه‌های خرد و تسهیلات دولتی، برای دستیابی به یک خود اشتغالی پایدار ممکن است و از هر فرصتی برای ترویج و تقویت فرهنگ مشارکت پذیری و کارگروهی استقبال می‌کنیم.

مسعود شاکرمی معاون امور تعاون اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان نیز در ادامه این نشست با اشاره به نقش تعاونیها در مردمی کردن اقتصاد، اظهار کرد: توجه بیشتر به جایگاه تعاونی‌ها و نقش آنها در اقتصاد در تحقق شعار سال نقش بسزایی دارد و در این طرح با رویکرد آموزش مهارت آموزی از طریق آموزش های فنی و حرفهای، در سطح پادگانهای استان، سربازان را توانمند و بعد از فارغ شدن از خدمت مقدس سربازی با حمایت و تشکیل شرکتهای تعاونی به اشتغال مورد نظر خواهیم رسید.

در ادامه این نشست نمایندگان ستاد نیروهای مسلح (ناجا، سپاه حضرت نبی اکرم(ص) استان و ارتش) دیدگاه و امکانات موجود خود در طرح را بیان و در نتیجه مقرر شد نسبت به برگزاری کلاسهای آموزشی برای سربازان یگانهای مربوطه با رویکرد آشنایی با تعاونیها جهت ایجاد کسب و کار مستقل با رعایت پروتکلهای بهداشتی در مراکز آموزشی اعلام شده توسط یگانها و ارسال بستههای آموزشی توسط واحد آموزش تعاونیهای اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی  استان انجام شود.