به‌روز شده در: ۲۰:۵۱ - ۳۰ شهريور ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۳۵۱
تاريخ انتشار: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارکنان سهام عدالت در دومین روز از اعتراض خود به قوه قضائیه پناه بردند
اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران، امروز (دوشنبه/ ۱۳ مرداد ماه) وارد دومین روز خود شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، اعتراض کارکنان دفاتر سهام عدالت کشور در تهران که از روز گذشته آغاز شده است، امروز هم مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی و قوه قضائیه ادامه یافت و وارد دومین روز خود شد.

این کارکنان به جلسه روز چهارم مرداد ماه شورای عالی بورس برای آزاد سازی سهام عدالت ، معترض هستند و تاکید دارند که در دستور العمل نوشته شده این شورا هیچ تصمیمی در خصوص وضعیت شغلی  ۱۵۰۰ نفر از کارکنان دفاتر سهام عدالت گرفته نشده و در واقع با بی‌توجهی آنها بیکار شده‌اند.

کارکنان معترض سهام عدالت کشور که همگی از مددجویان تحصیلکرده نهادهای حمایتی بهزیستی و کمیته امداد امام (ره) و از اقشار ضعیف جامعه‌اند و در عین حال  از استان‌ها و شهرستان‌های مختلف برای پیگیری وضعیت شغلی و مطالبات معوقه خود عازم تهران شده‌اند، درباره سوابق مشکلات خود گفتند: مشکلات کارکنان سهام عدالت از ۴ تا ۵ سال پیش همزمان با الکترونیکی شدن ثبت نام مشمولان آغاز شده واز آن موقع تا هم‌اکنون مسئولان بدون توجه به پرداخت مطالباتشان و مشخص کردن وضعیت شغلی‌شان آنهارا به حال خود رها کرده‌اند تا اینکه اخیرا با دستور العمل شورای عالی بورس به طور کل بیکار شده‌اند.

به گفته کارکنان سهام عدالت؛ علاوه بر  همه مشکلاتی که طول سالیان خدمت آنها در شهرستان‌ها و مناطق محروم کشور متحمل شده‌اند، مسئولان مربوطه در پاسخ به پیگیری‌های آنها مرتبا وعده پی گیری می‌دهند اما در عمل هیچ واکنشی جدی از خود نشان نمی‌دهند.

آنها با بیان اینکه تقریبا هر چند وقت یکبار با جیب خالی خانوادهایمان را در شهرستان‌های مختلف رها کرده و برای وصول مطالباتمان به تهران سفر می‌کنیم، افزودند: در  نتیجه این همه دوندگی هنوز چیزی عایدمان نشده است،به همین دلیل صبح امروز  حوالی ساعت ۸ صبح  قبل از اینکه تجمع خودرا برای دومین روز مقابل ساختمان سازمان خصوصی سازی ادامه دهیم به ساختمان قوه قضائیه  مراجعه کردیم و نامه‌ای را برای پیگیری از وضعیت شغلی‌مان به دفتر رئیس قوه قضائیه دادیم.

 کارکنان سهام عدالت در خاتمه درباره معوقات مزدی خود نیز گفتند به ‌صورت مشخص آنچه از مطالبات مزدیمان باقی مانده مربوط به سال‌های ۹۷ و ۹۸ تا به امروز می‌شود و هم‌اکنون به دنبال وصول معوقات مزدی و تحقق امنیت شغلی خود هستیم.