به‌روز شده در: ۱۳:۴۳ - ۶ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۳۶۶۴
تاريخ انتشار: ۱۹ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ آنها که خانه می‌سازند خود بی‌خانه‌اند!
تذکر نماینده مجلس به وزیر کار در مورد کارگران ساختمانی
یک نماینده مجلس به وزیر کار در رابطه با بیمه کارگران ساختمانی تذکر شفاهی داد.
به گزارش ایلنا، یکی از مطالبات اصلی کارگران ساختمانی برخورداری از بیمه و بیمه بیکاری است؛ علیرغم اینکه نزدیک به نیمی از این کارگران به خاطر کرونا بیکار شده‌اند، هیچ بودجه‌ای برای تامین مقرری بیکاری آنها اختصاص نیافته است.

حسین عباس‌زاده امامی (نماینده چناران در مجلس) در نشست علنی امروز (یکشنبه، 19 مرداد) قوه مقننه، در تذکر شفاهی به وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، گفت: کارگران ساختمانی یکی از اقشار آسیب پذیر جامعه هستند که با سختی تمام کار می کنند اما شغل آن ها در زمره مشاغل سخت و زیان آور قرار نگرفته و از مزایای این بخش بهره مند نمی شوند.

وی ادامه داد: کارگران ساختمانی قشری زحمتکش هستند که خانه می سازند اما بی خانه هستند و به اقتضای شغلشان در گرمای طاقت فرسای تابستان و سرمای سخت و سوزان زمستان نمی توانند از وسایل گرمایشی و سرمایشی استفاده کنند و این سختی کار مشکلات آن ها را مضاعف کرده است.

نماینده مردم چناران، طرقبه و شاندیز  در مجلس تصریح کرد: دست های پینه بسته و خشن، چهره های تکیده و شیار جبین کارگران ساختمانی نشان از زحمات بسیار این قشر دارد اما غفلت دولت و عدم حمایت از آن ها خستگی بیشتری را در چهره آن ها نمایان می کند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم خاطرنشان کرد: تعیین بیمه بازنشستگان کارگران ساختمانی به طور ناعادلانه 35 سال تعیین شده که نیازمند اصلاح قانون است همچنین سازمان تامین اجتماعی علیرغم دریافت 30 درصد حق بیمه نه تنها بیمه بیکاری به آن ها پرداخت نمی کند بلکه اگر در ساختمان های فاقد پروانه یا تعمیرات جزیی یا حین تردد به محل کار دچار حادثه شوند به آن ها غرامت حوادث ناشی از کار پرداخت نمی شود و این در حالی است که این شغل دارای بیشترین حوادث است.