به‌روز شده در: ۱۷:۴۹ - ۲۷ دي ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۵۹۴
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
متقاضیان مشاغل خانگی دو هفته برای ثبت‌نام فرصت دارند
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان زمان ثبت‌نام در طرح ملی توسعه مشاغل خانگی رو به اتمام برشمرد و باردیگر از متقاضیان راه‌اندازی کسب و کارهای خانگی در استان خواست تا پیش از ۶ مهر ماه در سامانه ثبت‌نام کنند.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه خوزستان، ارسلان غمگین از اجرای طرح ملی توسعه مشاغل خانگی و آغاز ثبت‌نام از متقاضیان راه‌اندازی کسب وکارهای خانگی در استان توسط جهاد دانشگاهی و با نظارت اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان، خبر داد.

او درباره نحوه ثبت‌نام متقاضیان اظهار کرد: کلیه متقاضیان لازم است با مراجعه به سامانه inhb.ir، نسبت به تکمیل فرم‌ها و اطلاعات مربوط اقدام کنند. پس از ثبت‌نام متقاضیان، واحدهای مجری جهاد دانشگاهی در استان نسبت به پایش و راستی‌آزمایی اطلاعات متقاضیان بر اساس دستورالعمل‌‌های مربوط اقدام خواهند کرد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان درباره زمان آغاز ثبت‌نام و نحوه ثبت‌نام متقاضیان گفت: فرایند ثبت‌نام از روز پنج‌شنبه ۶ شهریور آغاز شده بود و به مدت یک‌ ماه ادامه خواهد داشت.

غمگین، شرایط متقاضیان ثبت‌نام در طرح مذکور را داشتن حداقل ۱۸ سال، بومی استان محل ثبت نام، عدم اشتغال تمام وقت و نداشتن بیمه کارفرمایی بیان کرد و به جایگاه جهاد دانشگاهی به عنوان یک نهاد توسعه‌ای و مداخله ای در اجرای طرح پایلوت مشاغل خانگی و نیز وظیفه این نهاد در مطالعات فاز اول طرح شامل نیازسنجی و ظرفیت‌سنجی مشاغل خانگی مبتنی بر الگوی توسعه مشاغل خانگی اشاره کرد.

این نهاد با همکاری ادارات کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ و سایر دستگاه‌های اجرایی، فاز مطالعاتی طرح را به اتمام رسانده و آمادگی خود را برای شروع فاز دوم و سوم طرح ملی توسعه مشاغل خانگی- که شامل ثبت‌نام از متقاضیان، غربال‌گری، ارایه آموزش‌ها و مشاوره‌های عمومی و تخصصی و اتصال به بازار است- به وزارت اعلام کرد.

وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پس از بررسی گزارش فاز اول، مجوز شروع فازهای دوم و سوم طرح بر اساس دستورالعمل‌ها و آیین‌نامه‌های مربوط را همزمان با هفته دولت صادر کرد.

او گفت: این طرح در سه مرحله شناسایی ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های اشتغال در حوزه مشاغل خانگی در استان، توانمندسازی متقاضیان و اتصال به بازار طراحی شده است. سهمیه خوزستان در این طرح ملی ایجاد ۲۵۰۰ شغل است که امیدواریم با اجرا و نظارت صحیح و همکاری بخش‌های مختلف، شاهد توسعه اشتغالزایی در سال مزین به نام جهش تولید باشیم.