به‌روز شده در: ۱۵:۳۷ - ۱ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۰۸
تاريخ انتشار: ۲۴ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
در مقایسه با مدت مشابه سال قبل
تولید خودرو در شیراز افزایش یافت
مدیرعامل شرکت ایران خودرو فارس، با اشاره به تولید مکانیکی یک هزار و ۲۴۵ دستگاه خودرو در مردادماه امسال در کارخانه این شرکت در شیراز گفت: این تعداد در مقایسه با مدت مشابه پارسال ۹۵ درصد افزایش داشته است.
علی کریمی افزود: همچنین طی مدت مذکور شاهد عرضه ۲ هزار و ۱۷۱ دستگاه خودروی تولیدی در سایت ایران خودرو فارس به بازار مصرف بوده‌ایم که این تعداد نیز در مقایسه با مردادماه پارسال افزایش حدود ۲۶ درصدی را نشان می‌دهد.

از دوره افت تولید خودرو ناشی از تحریم عبور کردیم
او ادامه داد: این آمار بیانگر این مطلب است که در مقطع کنونی توانسته‌ایم با همت قطعه سازان و بومی‌سازی قطعات از دوره افت ناشی از تحریم در تولید خودرو عبور کنیم.

هدفگذاری تولید در سال ۹۹
وی، با اشاره به تولید ۱۶ هزار و ۷۵۶ دستگاه خودرو پژو پارس سال در سایت ایران خودرو فارس و عرضه آن به بازار طی سال ۹۸ اظهار داشت: برنامه تولید سایت ایران خودرو فارس در سال جاری نیز تولید ۲۰ هزار دستگاه خودرو پارس سال است که با توجه به تولید روزانه ۸۵ دستگاه، امکان تحقق و دستیابی به هدف مذکور فراهم است.

مدیر عامل ایران خودرو فارس گفت: این شرکت به عنوان یکی از سایت‌های تابعه گروه صنعتی ایران خودرو در سال ۸۹ و در جهت سیاست تمرکززدایی در شیراز فعالیت خود را آغاز کرد و که با توجه به موقعیت استقرار در جنوب کشور و همجواری با هفت استان،  این سایت می‌تواند نقش مهمی در افزایش سهم تولید و فروش بازار خودرو  داشته باشد.

کریمی اضافه کرد: بی‌تردید ایجاد صنایع مادر و پیشران از جمله صنعت خودروسازی با مشارکت بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در قطعه‌سازی، از جمله راهکارهای ایجاد توسعه صنعتی در استان خواهد بود.

وی، با اشاره به اشتغال ۲۰۰ نفر در شرکت ایران خودرو فارس اظهار داشت: این مجموعه در ابتدا، فعالیت خود را با تولید روزانه پنج دستگاه خودرو آغاز کرد که امروز و به پشتوانه اراده، پشتکار و کوشش مدیران و کارکنان آن، به حدود ۸۰ دستگاه خودرو در روز رسیده است.

بهره‌گیری از ظرفیت ریلی برای حمل خودرو
کریمی افزود: با توجه به اینکه بر اساس برنامه ششم توسعه، سهم حمل و نقل ریلی باید به ۳۰ درصد برسد، لذا سایت ایران خودرو فارس برای توزیع محصولات تولیدی خود از شبکه حمل و ‌نقل جاده‌ای و ریلی استفاده می‌کند که در حال حاضر میزان استفاده از شبکه ریلی به طور متوسط و به شکل هفتگی ۱۰۰ خودرو است.

مدیر عامل ایران خودرو فارس تصریح کرد: امروز با وجود محدودیت‌ها و کمبودها توانسته‌ایم در این مجموعه با افزایش بهره‌وری و کیفیت در خطوط تولید، در جهت تحقق شعار جهش تولید گام برداریم چرا که معتقدیم صنعت خودرو علاوه بر جلوگیری از خروج ارز، سبب ایجاد اشتغال و رونق کسب و کار می‌شود.

کریمی، ظرفیت سنجی و تعریف طرح‌ها، ارائه برنامه‌های افزایش تولید، ظرفیت سازی تولیدی و استاندارد سازی و بهبود بالانس فرآیندهای تولیدی را از جمله برنامه‌های سایت ایران خودرو فارس در سال جهش تولید برشمرد.

او ادامه داد: شرکت ایران خودرو فارس به منظور تعامل با مشتریان و ذینفعان و جلب رضایتمندی آنها، از طریق تعریف پروژه‌های کیفی و ارزیابی مستمر آنها توانسته اهداف کیفی در کاهش مراجعه مشتریان به نمایندگی‌ها و کسب اهداف سه ستاره کیفی محصول در شاخص شرکت بازرسی مهندسی ایران را کسب کند.

تمهیدات برای توسعه سایت خودروسازی در شیراز
مدیرعامل شرکت ایران خودرو فارس گفت: با توجه به راهبرد تنوع بخشی به محصولات و گسترش دایره انتخاب مشتریان توسط گروه صنعتی ایران خودرو، تمهیداتی در جهت ایجاد توسعه سایت نیز اندیشیده شده  که به محض تامین اعتبار این پروژه عملیاتی خواهد شد.منبع: ایرنا

انتهای پیام/