به‌روز شده در: ۱۵:۳۷ - ۱ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۲۴
تاريخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۰:۱۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
چهار سال است درآمدمان ثابت مانده!
نانوایان یزد دست به دامان استانداری شدند
نانوایان یزد با مراجعه به استانداری خواستار افزایش قیمت نان براساس تورم شدند.
به گزارش ایلنا، نانوایان استان یزد از ثابت ماندن درآمدهای خود در چهار سال گذشته به شدت انتقاد دارند.

یکی از این نانوایان که روز گذشته به همراه هم‌صنفان خود به استانداری یزد مراجعه کرده، در تشریح اعتراض نانوایان می‌گوید: چهار سال است با ثابت ماندن قیمت نان در یزد، درآمد صنف نانوا دچار انجماد شده است؛ این درحالیست که در همین مدت، همه هزینه‌های زندگی سرسام‌آور افزایش یافته؛ اگر سرجمع تورم را در این چهار سال حساب کنیم، شاید بالاتر از 150 درصد باشد اما دستمزد و درآمد ما نانوایان ثابت مانده است.

این نانوا می‌گوید: در صنف خبازان، همه دچار مشکلات معیشتی شده‌اند؛ فرقی ندارد چه شاگرد نانوا باشد و چه صاحب یک باب نانوایی؛ همه هزینه‌ها زیاد شده اما چون قیمت نان بالا نرفته، نه دستمزد کارگران این صنف افزایش یافته و نه درآمد صاحبانِ خبازی‌ها.

نانوایان یزد از استانداری درخواست دارند به موضوع ورود کرده و به هر شکل ممکن از جمله افزایش قیمت نان، صنف نانوا را از بحران معیشتی نجات دهد.

کارفرمایان نانوا در حالی خواستار افزایش قیمت نان برای جبران افزایش هزینه‌ها هستند که بسیاری از کارگران نانوایی‌ها و فعالان این صنف معتقدند؛ افزایش قیمت نان، چاره‌ی کار نیست چراکه با گران شدن نان، خود کارگران نانوایی‌ها نیز ضرر می‌کنند؛ این فعالان می‌گویند دولت باید با کاستن از هزینه‌های جانبی و پرداخت سوبسید به نانوایی‌ها از این صنف قاطعانه حمایت کند.