به‌روز شده در: ۱۱:۰۷ - ۶ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۴۰
تاريخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
۵ ماه مطالبات کارگران شهرداری سوسنگرد پرداخت نشده است
جمعی از کارگران شهرداری سوسنگرد از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند.
تعدادی از کارگران شهرداری سوسنگرد در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم پرداخت مطالبات مزدی خود خبر دادند و گفتند: علاوه بر حقوق، از ابتدای سال جاری مطالبات بیمه‌ای ما به تامین اجتماعی پرداخت نشده و ما به همراه خانواده‌هایمان در زمینه دریافت خدمات درمانی از بیمارستان‌های ملکی تامین اجتماعی دچار مشکل شده‌ایم.

به گفته کارگران، علارغم پیگیری‌های مکرر کارگران برای دریافت حقوق، مسئولان شهری پاسخ قانع‌کننده‌ای به درخواست‌های کارگران نمی‌دهند، به همین دلیل ناچاریم برای وصول مطالبات‌مان دست به اعتراض بزنیم.

آنها گفتند: در روزهای گذشته برای تعیین تکلیف وضعیت مطالبات‌مان ناچار شدیم تجمع اعتراضی مقابل ساختمان فرمانداری شهرستان دشت آزادگان برگزار کنیم. اردیبهشت ماه سالجاری نیز برای چندین روز در اعتراض به پرداخت نشدن حقوق از جمع‌آوری زباله‌های شهر خودداری کردیم.

این کارگران که در بخش‌های خدمات و فضای سبز کار می‌کنند، در ادامه گفتند: کار می‌کنیم اما از دستمزد خبری نیست! در شرایط اقتصادی فعلی، حتی اگر کارگر دستمزد هم بگیرد، نمی‌تواند نیازهای ضروری خانوار را تامین کند چه برسد به ما که پرداخت دستمزدهایمان ماه‌ها به تعویق افتاده است.

طبق اظهارات این کارگران؛ یکی از  منابع درآمدی شهرداری از راه دریافت ارزش افزوده است که این مبلغ ناچیز کفاف حقوق کارگران را هم نمی‌دهد از همین رو شهرداری ناچار است از درآمد عوارض‌ اخذ شده‌ی شهری استفاده کند.

به گفته این کارگران؛ بخش دیگری از نگرانی آنها گسترده شدن شیوع ویروس کرونا در شهر سوسنگرد است. آنها در این‌باره گفتند: در این روزهای پرخطر، مسئولان شهری نسبت به رعایت اصول محافظتی کارگران شهرداری در برابر کرونا کم‌توجه هستند.

آنها تاکید کردند: با شروع نیمه دوم سال انتظار داریم مسئولان موضوع معوقات مزدی کارگران شهرداری سوسنگرد را پیگیری کنند.

شهرداری سوسنگرد، کمبود نقدینگی و بدهی‌های شهرداری را دلیل تاخیر در پرداخت مطالبات مزدی کارگران می‌داند و وعده داده است که به زودی بخشی از معوقات پرداخت می‌شود.