به‌روز شده در: ۱۵:۳۷ - ۱ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۵۶
تاريخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
صیادان خواستار ممنوعیت صید ترال هستند
ادامه صید ترال در سیستان و بلوچستان
رئیس اتحادیه صیادان سیستان و بلوچستان گفت: مطالبه صیادان استان ممنوع اعلام شدن صید ترال به صورت کلی است و اگر بنا ندارند چنین کاری کنند، لااقل بر فعالیت شناور‌های صید ترال نظارت کنند.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در روز‌های اخیر خبری مبنی بر توقیف پنج شناور صید ترال در سیستان و بلوچستان منتشر شد. این در حالی است که صید ترال در سال‌های اخیر یکی از پر بحث‌ترین موضوعات در حوزه صیادی بوده و به دلیل اینکه صیادان می‌گویند این نوع صید معیشت آنها را به خطر انداخته، خواستار ممنوع شدن آن هستند. مسئولان هم بار‌ها گفته‌اند با صید ترال برخورد می‌شود، اما آنطور که سلیمان آراییش (رئیس اتحادیه صیادی سیستان و بلوچستان) می‌گوید صید ترال همچنان در آب‌های این استان صورت می‌گیرد.

او عنوان کرد: هفت شناور مجوز صید ترال در استان را دارند، اما آنها باید در ۱۲ مایلی صید کنند و دلیل توقیف پنج شناور در روز‌های اخیر صید در هشت مایلی بود.

این فعال صنفی صیادی ادامه داد: البته ظاهرا آنها مجوز صید در هشت مایلی را دریافت کرده بودند، اما صید در این فاصله به شدت بر کار صیادان تاثیر می‌گذارد و اعتراض آنها باعث توقیف شناور‌ها شده است.

او گفت: مطالبه صیادان استان ممنوع اعلام شدن صید ترال به صورت کلی است و اگر بنا ندارند چنین کاری کنند، لااقل بر فعالیت شناور‌های صید ترال نظارت کنند.

آراییش عنوان کرد که شناور‌های فعال در زمینه صید ترال صاحبان و صیادان ایرانی دارند.