به‌روز شده در: ۲۱:۴۴ - ۳ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۶۴
تاريخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ حقوق ما را به دلار حساب کنید!
بازنشستگان اهوازی خواستار افزایش مستمری‌ها به اندازه هزینه‌های زندگی شدند
بازنشستگان تامین اجتماعی اهواز می‌گویند: خواستار افزایش مستمری‌ها به اندازه سبد هزینه‌های زندگی هستیم.
جمعی از بازنشستگان اهوازی در تماس با خبرنگار ایلنا گفتند: روز گذشته به تامین اجتماعی مراجعه کرده و خواستار رسیدگی به مطالبات صنفی خود شدیم.

یکی از این بازنشستگان با بیان اینکه وضعیت معاش بازنشستگان کارگری به هیچ‌وجه مساعد نیست؛ مطالبات را برمی‌شمارد: اجرای بدون تنازل ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی، افزایش مستمری‌ها به اندازه سبد هزینه‌ها، افزایش حق مسکن به اندازه هزینه‌های واقعی مسکن، ارتقای خدمات بیمه پایه و رفع نیاز به بیمه تکمیلی و تجدیدنظر فوری در فرمول‌ها و محاسبات همسان‌سازی.

این بازنشستگان می‌گویند: اجرای ماده ۹۶ قانون تامین اجتماعی یعنی افزایش عادلانه و قانونی مستمری‌ها به مراتب از اجرای همسان‌سازی مهم‌تر است؛ درحالیکه نرخ سبد معیشت از هفت میلیون تومان عبور کرده است، نمی‌توانیم به دو میلیون و ۸۰۰ هزار تومانِ همسان‌سازی دلخوش باشیم؛ چگونه باید در این گرانی‌ها و تورم، هزینه‌های زندگی خود و خانواده‌های خود را تامین کنیم؟! بیایند حقوق ما را به دلار حساب کنند تا مشخص شود ما چقدر زیر خط فقر هستیم!

یک بازنشسته اهوازی با تاکید بر اینکه بایستی همه هزینه‌های درمانی بازنشستگان رایگان باشد؛ می‌گوید: سی سال حق بیمه به حساب تامین اجتماعی واریز نکرده‌ایم که امروز نتوانیم حداقل‌های زندگی خود را تامین کنیم یا از پس هزینه‌های درمان بربیاییم!