به‌روز شده در: ۱۶:۲۸ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۶۹۷
تاريخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۴
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تعیین تکلیف ۲۰ میلیون جامانده سهام عدالت در مجلس/
کارگران فصلی، ساختمانی و زنان سرپرست خانوار را در اولویت قرار دهید
با اعلام مطرح شدن طرح جاماندگان سهام عدالت در صحن علنی مجلس، کارگران می‌گویند: حداقلی‌بگیران و فصلی‌کاران باید در اولویت قرار بگیرند.
به گزارش کارگر نیوز، بخش زیادی از کارگران کشور نتوانسته اند سهام عدالت دریافت کنند و در بین جاماندگان آن هستند؛ حالا با اعلام اینکه قرار است طرح جاماندگان سهام عدالت در صحن علنی مجلس طرح شود، این کارگران می‌گویند باید ما را در اولویت قرار دهند.

یک کارگر ساختمانی شاغل در استان کردستان که اکنون چند ماه است به خاطر کرونا و عواقب آن کاملاً بیکار است و هیچ شغلی ندارد؛ در این رابطه می‌گوید: کارگران بسیاری سهام عدالت نگرفته‌اند که بسیاری از آنها مانند ما کارگر ساختمانی و فصلی هستند؛ این کارگران نیمی از سال بیکارند و باید در تخصیص سهام عدالت، بالاترین اولویت را داشته باشند.

به گفته وی، کارگران کم درآمد باید در تخصیص همه ثروتها و امکانات، بالاترین اولویت را داشته باشند چراکه این گروه‌ها از همه نیازمندترند.

از قرار معلوم، تفکیک شغلی جاماندگان سهام عدالت یا تمایزگذاری برحسب دهک‌های درآمدی تاکنون اتفاق نیفتاده اما اگر بخواهند کم درآمدها را در اولویت بگذارند، باید این اتفاق بیفتد؛ فصلی‌کاران، کارگران پاره وقت، زنان سرپرست خانوار و حداقلی‌بگیران باید در صف نخست دریافت سهام عدالت قرار بگیرند.

 محمدرضا پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس پس از جلسه عصر روز ۲۴ شهریور این کمیسیون، اظهار کرد: اولویت کوتاه‌مدت کمیسیون اقتصادی مجلس تعیین تکلیف جاماندگان سهام عدالت است که حدود ۲۰ میلیون نفر از این سهام جامانده است.

کارگران انتظار دارند نمایندگان مجلس در طرح جاماندگان، آنها را در اولویت قرار دهند و نگذارند حق اجتماعی کارگران  به این راحتی پایمال شود.