به‌روز شده در: ۱۰:۵۸ - ۷ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۸۴۷
تاريخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
یاوری:
کارگران بیکار شده از سیل تالش مقرری دریافت می‌کنند
نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی گفت: کارگران بیمه شده در تالش که از سیل آسیب‌دیده و کارشان را از دست داده‌اند، در سریعترین زمان ممکن مقرری بیمه بیکاری دریافت خواهند کرد.
به گزارش ایلنا، کریم یاوری در بازدید از مناطق سیلزده شهرستان تالش اظهار کرد: حسب دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای بازدید از منطقه سیلزده در این شهرستان حضور یافته‌ام و در جلسه‌ای که با حضور مدیران عضو شورای هماهنگی زیرمجموعه وزارتخانه در مرکز استان گیلان تشکیل شد، نسبت به پرداخت مقرری به کارگران بیمه شده آسیب دیده از سیل تصمیم گرفته شد.

وی افزود: طبق دستور وزیر، همه امکانات وزارتخانه تعاون، کار و رفاه اجتماعی در حد وسع و توان در خدمت مردم منطقه خواهد بود و اگر بنگاه اقتصادی دچار سیل شده است، اعطای تسهیلات و کمک‌های وزاتخانه‌های ذیربط به آن را پیگیری خواهیم کرد.

وی ادامه داد: آنچه در بازدید مشخص شد، تامین نیازهای معیشتی و ضروری از قبیل لوازم و اسباب و اثاثیه منزل که مردم از دست داده‌اند ضرورت دارد و این موارد را به سرعت منعکس می‌کنیم و وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی و زیرمجموعه‌های وزارتخانه به‌طور قطع برای رفع این نواقص اقدام خواهند کرد.

یاوری گفت: امروز همه مدیران زیرمجموعه این وزارتخانه در منطقه هستند و از نزدیک شاهد مشکلات هستند و برای رفع مشکلات قدم‌های موثری برداشته خواهد شد و اطمینان دارم مردم نوعدوست ایران، در کنار کمک‌های دولتی و امدادرسانی‌های هلال احمر، بهزیستی و تعاونگران، از هیچ کمکی برای آسیب‌دیدگان از سیل دریغ نخواهند کرد.

نماینده ویژه وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی اظهار کرد: تعاونی‌های استان گیلان عملکرد خوبی دارند و رئیس اتاق تعاون استان نیز اعتقاد دارد که تعاونی‌ها کمک‌های خود را به همنوعان خود در منطقه سیل‌زده در سریعترین زمان ممکن ارائه خواهند کرد.

یاوری ادامه داد: تامین اقلام ضروری سیل‌زدگان تالش در این روزها ضرورت دارد و تاخیر در کمک‌رسانی، مشکلات مردم را مضاعف می‌کند و همین الان برخی عزیزان در تامین حداقل‌ها و آذوقه مورد نیاز یک خانوار دچار مشکل هستند و امیدواریم هموطنان همانگونه که در همه صحنه‌ها به برادران و خواهران آسیب دیده کمک می‌کنند، در این مقطع نیز مردم تالش را فراموش نکنند.