به‌روز شده در: ۱۶:۲۸ - ۲۹ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۴۸۶۲
تاريخ انتشار: ۰۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/انتقال ویروس در میان کارگران
کرونا معدن مس را به تعطیلی کشاند
پاپوآ گینه نو عملیات معدن وسیع مس و طلای اوکی تدی خود را پس از مثبت شدن آزمایش کووید 19 هفت تن از کارگران تعطیل کرده است.
به گزارش پایگاه ماینینگ، به نقل از شرکت ملی مس ایران، این کشور با روند رو به رشد ابتلا به این ویروس روبه‌روست و مقامات محلی میگویند  موارد ابتلا در چند ماه آینده در این منطقه میتواند به هزاران نفر برسد. علی رغم اینکه شرکت اوکیتدی ماینینگ تمام پروازهای چارتر را در اواخر جولای لغو کرده، آزمایش این تعداد از کارگران مثبت شده است.

شرکت اوکیتدی ماینینگ اعلام کرده با ردگیری مبتلایان به یک کارگر رسیده که احتمالاً در تماس با شخصی که از پایتخت، پورت مورسبی، به شهر بندری کیونگا در اواخر ماه گذشته پرواز داشت به این ویروس مبتلا شده است.

مدیر عامل این معدن، موسجه وِرور، در بیانیهای گفت که این کارگر در حال حاضر در عملیات ما مشغول به کار است و با اتوبوس‌ها به محل کارش رفت و برگشت دارد. احتمال میرود که تعداد بیشتری مبتلا شده باشند و این به ریسک غیرقابل قبول انتقال ویروس در میان نیروی کار معدن دامن میزند.

ورور همچنین گفت این معدن دولتی از زمان تعطیلی معدن برای اجرای ردیابی تماس‌های دیگر، آزمایش و روش‌های جداسازی با هدف محدود کردن هر نوع شیوع مجدد این ویروس استفاده خواهد کرد و در صدد است تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن عملیات ایمن را از سر بگیرد.