به‌روز شده در: ۱۲:۲۱ - ۲ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۳۷۲
تاريخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ کارگران نگران ادامه معوقات هستند
دو ماه از مطالبات کارگران ابنیه فنی لرستان هنوز پرداخت نشده است
کارگران ابنیه فنی ناحیه لرستان بابت افزایش معوقات مزدی خود احساس نگرانی می‌کنند. آنها مدعی‌اند به‌رغم وعده‌های داده شده مبنی بر بهبود اوضاع از سوی کارفرما؛ هنوز اقدامی برای پرداخت معوقات مزدی صورت نگرفته است.
به گزارش ایلنا، منابع کارگری در راه‌آهن لرستان از پایین بودن نقدینگی در این واحد ریلی و افزایش معوقات مزدی حدود ۳۰۰ کارگر شاغل در خطوط ابنیه فنی راه‌آهن ناحیه لرستان خبر دادند.

کارگران گفتند: پرداخت مطالبات مزدی کارگران در مرداد و شهریور ماه سال جاری به تاخیر افتاده است و نیمی از حقوق تیرماه خود را نیز دریافت نکرده‌ایم.

آنها در توجیه علت نگرانی خود اظهار داشتند: در نتیجه بی‌توجهی کارفرما به پرداخت مطالبات مزدی‌مان دست به اعتراض صنفی زدیم که درنهایت کارفرما یک ماه از معوقات بیمه‌ای ما را پرداخت کرد اما در زمینه پرداخت دستمزد به کارگران هیچ اقدامی صورت نداد.

به ادعای این کارگران؛ پرداخت حق بیمه مرداد و شهریور ماه آنها نیز به تاخیر افتاده بود که سرانجام روز شنبه هفته جاری (19 مهر ماه) پیمانکار یک ماه را به تامین اجتماعی واریز کرد.

این کارگران افزودند: چند سال است کارفرما از حقوق ماهانه ما مبالغی را بابت حق بیمه تکمیلی کسر می‌کند اما به دلیل آنچه واریز نشدن حق بیمه تکمیلی به حساب شرکت بیمه‌گر عنوان می‌شود، ما امکان استفاده از خدمات بیمه تکمیلی را در مراکز درمانی نداریم.

این کارگران همچنین اظهار داشتد: پرداخت نشدن حق لباس کار دیگر مشکل آنهاست.

آنها گفتند: حدود دو سال است حق لباس و کفش به ما داده نمی‌شود و ما ناچاریم برای تهیه آن از جیب خود هزینه کنیم.

طبق اظهارات آنها، کارگران بارها از مسئولان راه‌آهن کشور درخواست کرده‌اند که پیگیر حقوق معوقه و سایر مشکلاتشان باشند ولی هنوز اتفاقی نیفتاده است.