به‌روز شده در: ۱۲:۲۱ - ۲ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۳۷۵
تاريخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ مطالبات کارگران به‌روز شد
بهبود وضعیت کارگران «پارس میلنگ» طی یک‌ سال
منابع کارگری در کارخانه پارس میلنگ تاکستان از بهبود وضعیت تولید این واحد تولیدکننده انواع میلنگ و اشتغال حدود ۲۰۰ کارگر خبر دادند.
کارگران کارخانه پارس میلنگ درباره وضعیت این کارخانه به خبرنگار ایلنا گفتند: درحال حاضر حدود ۲۰۰ کارگر به‌صورت قراردادی در کارخانه پارس میلنگ مشغول کار هستند و از وضعیت فعلی اشتغال خود نسبت به گذشته رضایت دارند.

آنها اظهار داشتند: سال‌ها با چالش کارگری روبرو بودیم اما از ابتدای مرداد ماه سال ۹۸ سهامدار کارخانه با تغییر مدیریت، تامین منابع مالی و تجهیز کارخانه، همه مطالبات مزدی کارگران شامل ۶ ماه معوقات مزدی و چندین ماه معوقات بیمه‌ای را پرداخت کرده و همه مطالبات به‌روز شده است.

این کارگران با بیان اینکه در حال حاضر پارس میلنگ با افزایش ظرفیت به تولید خود ادامه می‌دهد، گفتند: قبل از تغییر مدیریت کارخانه شرایط تولید خوب نبود و سفارش کار چندانی نداشتیم و تولیدات این کارخانه به حداقل ۳۰۰ تا ۴۰۰ قطعه کاهش یافته بود اما بعد از تغییر مدیریت  تولید در این واحد به یکباره سرعت بیشتری گرفته به‌طوری که با راه‌اندازی بخش‌ها وخطوط  جدید،  تولید به هزار تا هزارو ۱۰۰ قطعه رسیده وحدود ۴۶ کارگر دیگر نیز مشغول کار شده‌اند.

به گفته این کارگران، پیش از این کارگران مجموعه پارس میلنگ با چندین ماه تاخیر مطالبات مزدی خود را دریافت می‌کردند و سهامدار شرکت نیز به دلیل کمبود نقدینگی، توان پرداخت به موقع حقوق آنان و سایر هزینه‌های جانبی را نداشت. در آن روزها کارگران از نظر معیشتی و روحی در وضعیت نامطلوبی قرار داشتند.

طبق اظهارات یکی از کارگران پارس میلنگ، بخشی از مشکلات کارگران این کارخانه مربوط به تعویق در پرداخت حق بیمه به تامین اجتماعی است که کارفرما پس از توافق با تامین اجتماعی چندین ماه است این مشکل را برطرف کرده است.

این کارگر در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه آنچه برای ما کارگران پارس میلنگ حائز اهمیت است، حفظ امنیت شغلی و پرداخت به‌موقع مطالباتمان است، در ادامه افزود: طی حدود یکسال گذشته کارفرما هر ماه یک ماه حقوق به کارگران پرداخت می‌کند. همزمان با حقوق جاری بخش از معوقات مزدی کارگران نیز پرداخت شده است و آخرین حقوقی که دریافت کرده‌ایم مربوط به حقوق شهریور ماه بود که دیروز ۲۱ مهر ماه واریز شد.

کارگران پارس میلنگ در زمینه سرویس ایاب و ذهاب و غذای کارگران این واحد تولیدی نیز گفتند: سرویس ایاب و ذهاب برای همه کارگران مهیاست و یک وعده غذای گرم نیز به کارگران داده می‌شود.

آنها در پایان با تاکید بر ادامه پیگیری مسئولان استانی در مورد برطرف شدن همه مشکلات کارخانه پارس میلنگ و کارگرانش گفت: تنها مشکل موجود افزایش قیمت محصولاتی است که تقریبا هر روز مسئولان کارخانه به عنوان ابزار کار باید از بازار خریداری کنند. این ابزار هر روز در بازار فروش به دلیل نوسانات نرخ ارز به یک قیمت فروخته می‌شوند و افزایش قیمت دارند. در این زمینه نیز اگر مسئولان مربوطه توجه کنند و به وضعیت بازار صنعت سر و سامان دهند شاهد بهتر شدن وضعیت کارخانه‌ها و افزایش تعداد کارگران شاغل خواهیم بود.