به‌روز شده در: ۱۲:۰۸ - ۷ آبان ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۳۹۵
تاريخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ سهام شرکت‌ها را قبل از عرضه در بورس به معلمان بدهید
جای خالی ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره در سبد درآمدهای فرهنگیان
معلمان می‌گویند: باید سازوکاری طراحی شود که معلمان در سود و دارایی‌های صندوق ذخیره فرهنگیان سهیم شوند.
جمعی از معلمان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان در تماس با خبرنگار ایلنا، از عدم اختصاص سود کافی به خود انتقاد کردند و گفتند: ارزش افزوده املاک صندوق ذخیره فرهنگیان باید به زودی به معلمان پرداخت شود.

    از قرار، اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بیش از  ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که معلمان خواستار پرداخت ارزش افزوده این املاک به خود هستند.

البته مسئولان آموزش و پرورش پیشتر در این رابطه وعده‌هایی داده‌اند؛ برای نمونه، پیش از این، "سیدجواد حسینی" سرپرست وقت وزارت آموزش و پرورش قول‌ها  و وعده‌هایی را در اینباره داد و گفت: "اکنون صندوق ذخیره فرهنگیان بالغ‌ بر ۱۶ هزار میلیارد تومان املاک دارد که باید سهم فرهنگیان از ارزش‌افزوده این املاک نیز پرداخت شود همچنین فرهنگیان در سهام کارخانه‌های در دست تأسیس این صندوق که در آینده نزدیک به بهره‌برداری می‌رسند، شریک باشند."

با این حال، این وعده‌ها تا امروز عملی نشده و ارزش افزوده املاک به معلمان پرداخت نشده است؛ در عین اینکه سهام شرکت‌ها نیز به معلمان واگذار نشده. این در حالیست که قرار است سهام شرکت‌‌های صندوق ذخیره با اتخاذ سازوکار مناسب در بورس عرضه شود.

حالا معلمان می‌گویند: قبل از عرضه در بورس، مکانیسم‌هایی در دستور کار قرار گیرد که این سهام ابتدا به معلمان واجد شرایط و عضو صندوق داده شود. بعد می‌توانند باقیمانده سهام را در بورس عرضه کنند.

گفتنی است در این رابطه مسئولان آموزش و پرورش و مدیران صندوق ذخیره وعده‌هایی داده‌اند و معلمان در انتظار تحقق عملی این وعده‌ها هستند.