به‌روز شده در: ۱۸:۳۹ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۳۹۹
تاريخ انتشار: ۲۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
پرداخت ۳۰ درصد دستمزد نیروی کار به کارفرمایان ایلامی در قبال جذب کارگر جدید
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام گفت: طرح یارانه دستمزد ظرفیتی برای کمک به واحدهای تولیدی بوده و نقش مهمی در حمایت اقتصادی از واحدها و تثبیت اشتغال دارد.
به گزارش روابط عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان ایلام، شیرخانی در جلسه اشتغال و سرمایه گذاری استان ایلام، گفت: دولت تدبیر و امید، مشوق های ویژه ای برای اشتغال دانش‌آموختگان دانشگاهی ایلام ایجاد کرده که طرح یارانه دستمزد یکی از جمله آنها برای سیاست‌های بازار کار است.

او تصریح کرد: استان ایلام در طرح یارانه دستمزد جزء شانزده استان پایلوت کشور قرار دارد و تاکنون۳۲۴ نفر کارگر از یارانه دستمزد استفاده می‌کنند و توانسته‌اند در محل کار خود ادامه فعالیت دهند.

شیرخانی اظهار کرد: در طرح یارانه دستمزد، دولت با تقبل حدود ۳۰ درصد از دستمزد کارگران سعی دارد تا به کارفرماها و واحدهای تولیدی کمک کند.

او ادامه داد: این طرح دارای دستورالعمل و موارد قانونی خاصی است و به هر طرحی تعلق نمی‌گیر،  بلکه دارای شرایط خاصی برای پرداخت است.

او تصریح کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقای سطح سرمایه کارگاه‌های فعال بخش خصوصی اجرا می شود.

او شرایط مورد نیاز برای برخورداری کارفرمایان از یارانه  دستمزد را سن نیروی کار زیر ۲۰ سال یا بالای ۳۷ سال نباشد(برای ذکور مدت خدمت نظام وظیفه اضافه می شود)، زنان سرپرست خانوار تا سن ۴۵ سالگی واجد شرایط هستند، نیروی کار زیر دیپلم نباشد  (دیپلم و بالاتر باشد)، محل کار بایستی فعال بوده و کد کارگاه تامین اجتماعی داشته باشد و حداقل ۱ نفر بیمه شده داشته باشد عنوان کرد.

شیرخانی در پایان اظهار کرد: این طرح با هدف افزایش قابلیت جذب و اشتغال دانش آموختگان از طریق انتقال مهارت و تجربه در محیط کار، کاهش هزینه های بکارگیری نیروی جدید برای کارفرما و ارتقاء سطح سرمایه کارگاه های فعال بخش خصوصی اجرا می‌شود.

طرح یارانه دستمزد در ۱۶ استان مرزی و محروم کشور در حال اجراست.