به‌روز شده در: ۱۸:۳۹ - ۲۸ مهر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۴۲۱
تاريخ انتشار: ۲۴ مهر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
برنامه دولت عراق برای رفاه بازنشستگان اعلام شد
سخنگوی دولت عراق محورهای برنامه اصلاحات ساختاری در این کشور را اعلام کرد که «تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی» از محورهای آن خواهد بود.
به گزارش اداره‌کل روابط عمومی و امور بین‌الملل صندوق بازنشستگی کشوری، خبرگزاری اسپوتنیک روسیه به نقل از  احمد ملا طلال، که در یک کنفرانسی خبری صحبت می‌کرد، نوشت: زمان‌بندی لازم برای تکمیل اجرای بندهای «برنامه اصلاحی» سه الی پنج سال طول می‌کشد.
 
ملا طلال در کنفرانس مطبوعاتی که با همراهی وزرای دارایی و برنامه‌ریزی برگزار کرد، اظهار کرد: برنامه اصلاحی مذکور به مثابه تصحیح سیاست‌های نادرست در دهه‌های گذشته به شمار می‌رود. همچنین، مسؤولیت دولت کنونی آماده‌سازی شرایط برای انتخابات و تدوین سیاست اقتصادی درست و استوار است.
 
وی گفت: موفقیت برنامه اصلاحی، عراق را از هر گونه پیامدهایی مانند کاهش بهای نفت دور می‌کند و مانع از تکرار بحران پرداخت حقوق می‌شود.
 
سخنگوی دولت عراق اعلام کرد: برنامه اصلاحی که ۹۷ صفحه است، به بررسی معضلاتی چون اپیدمی کرونا و تاثیر آن بر بهای نفت، تشکیل نظام جامع و واحد بازنشستگی، تنوع‌بخشی به درآمدهای دولت، بهینه‌سازی هزینه‌ها، کلید زدن پروژه‌های سرمایه‌گذاری و... می‌پردازد.
 
در همین رابطه، علی علاوی، وزیر دارایی عراق، هم تصریح کرد: برنامه مذکور برنامه‌ای برای اصلاح وضعیت مالی و اقتصادی عراق است و اگر در اجرای این برنامه موفق عمل کنیم، وضعیت اقتصادی عراق بسیار بهتر خواهد شد و وضعیت شهروندان عراقی بهبود خواهد یافت.
 
علاوی با بیان اینکه «برنامه اصلاحی وضعیت شهرهای آزاد شده را در صدر اهتمامات خود قرار داده است»، اظهار کرد: یکی از محورهای اصلی برنامه مذکور اصلاح وضعیت استان‌های عراق است.
 
وی در پایان گفت: عراق سالانه ۶۰ میلیارد دلار کالا وارد می‌کند.