به‌روز شده در: ۱۶:۳۹ - ۹ آذر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۵۴۹۶
تاريخ انتشار: ۲۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۳:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
/ پلمب موقت واحد
کارفرمای کارخانه پودر ماهی با حکم دادستانی بازداشت شد
کارفرمای کارخانه پودر ماهی صبا مجد شهر سوزا در ارتباط با حادثه روز گذشته که منجر به کشته و زخمی شدن ۵ کارگر انجامید، بازداشت شد. در عین حال این واحد تولیدی از سوی مقامات قضایی موقتا پلمب شده است.
به گزارش ایلنا، فرمانده نیروی انتظامی شهرستان قشم در جمع خبرنگاران گفت: باز داشت کارفرما شرکت پودر ماهی صبا مجد شهر سوزا بدنبال حادثه روز گذشته که منجر به کشته شدن ۴ نفر از کارگران این واحد تولیدی انجام شده است.

وی دستگیری مدیرعامل شرکت یاد شده را با دستور دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم ذکر کرد و افزود: این شرکت تا بررسی دقیق کارشناسان و اطلاع ثانوی پلمب شد.

وی خاطرنشان کرد: نیروی انتظامی با دریافت خبر حادثه صبح روز گذشته، بلافاصله به اتفاق دادستان عمومی و انقلاب شهرستان قشم برای بررسی دقیق علت این اتفاق دردناک در محل حادثه حاضر شدند.

فرمانده انتظامی قشم، جان باختن چهار تن از کارکنان شرکت پودر ماهی شهر سوزا را به خانواده‌های داغدار این عزیزان تسلیت گفت و برای تندرستی فرد مصدوم این حادثه آرزوی بهبودی کرد.

همچنین روز گذشته (۲۷ مهرماه) رضا صفایی دادستان شهرستان قشم به‌همراه سرهنگ حسین الهی فرمانده انتظامی قشم با حضور در محل حادثه، دستور پلمب شرکت مذکور و همچنین دستور لازم برای تسریع در مراحل کارشناسی و اعلام نظریه پزشکی قانونی شهرستان قشم در مورد جان باختگان این حادثه و صدور جواز دفن آنان را صادر کرد.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی و مدیر حوادث دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان جزییات حادثه ظهر یک شنبه در سوزای قشم و فوت ۴ کارگر کارخانه تولید پودر ماهی را تشریح کرد.

دکتر حسین قاسمی در جمع خبرنگاران، گفت: ساعت ۱۱:۵۶ دقیقه ظهر روز گذشته، پیرو تماس یک شهروند با مرکز پیام اورژانس ۱۱۵ قشم و ارائه گزارشی مبنی بر کاهش سطح هوشیاری یک بیمار، بلافاصله آمبولانس پایگاه جاده‌ای سوزا، به محل حادثه واقع در کارخانه پودر ماهی، اعزام شد.

بر اساس گزارش تیم اعزامی اورژانس ۱۱۵ قشم، بعد از بررسی اولیه صحنه حادثه، سه نفر، یک مصدوم آقای ۲۰ساله با سطح هوشیاری ۶ که به دنبال گاز گرفتگی ناشی از استنشاق گازهای منتشر شده از تخمیر پسماند ماهی و سقوط دچار تروما و کاهش سطح هوشیاری شده بود و دو نفر که به دنبال کاهش سطح هوشیاری و سقوط در حوضچه انباشت آشغال ماهی فوت شده بودند؛ توسط اورژانس ۱۱۵، بررسی و خدمات‌رسانی شدند.

وی عنوان کرد: مصدوم این حادثه بعد از انجام اقدامات درمانی اولیه در محل از قبیل فیکس سر و گردن، اکسیژن تراپی، حمایت تنفسی و سایر اقدامات جهت دریافت خدمات درمانی پیشرفته‌تر به درمانگاه شهر سوزا منتقل و از آنجا به بیمارستان قشم اعزام شد.

مدیر اورژانس پیش بیمارستانی هرمزگان خاطرنشان کرد: متاسفانه بعد از بررسی ثانویه محل حادثه، مشخص شد، دو تن از کارگران کارخانه مفقود شده‌اند که در نهایت بعد از کاووش مجدد حوضچه، جسد این دو کارگر نیز پیدا شد.