به‌روز شده در: ۱۷:۰۷ - ۴ آذر ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۶۲۳۹
تاريخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۸
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
راه‌اندازی دوباره کارخانه لوله پلی اتیلین دهگلان و بازگشت به کار ۱۵ کارگر
یک منبع کارگری در کردستان از بازگشایی کارخانه تولید لوله پلی اتیلین دهگلان و راه‌اندازی مجدد آن پس از گذشت چهار سال از تعطیلی خبر داد.
به گزارش ایلنا، یکی از کارگران کارخانه لوله پلی اتیلین دهگلان در تشریح جزئیات بازگشایی این کارخانه گفت:  کارخانه پلی اتیلین دهگلان که به علت انباشت بدهی‌های بانکی از چهار سال گذشته تعطیل شده بود، با مساعدت مسئولان کشوری و استانی مجددا راه‌اندازی شد.

او با بیان اینکه در حال حاضر ۱۵ کارگر این کارخانه مجددا مشغول بکار شده‌اند و قرار است در صورت افتتاح فاز بعدی کارخانه تعداد کارگران به ۶۰ نفر افزایش پیدا کند، در ادامه افزود: جذب مجدد این تعداد کارگر بیکار شده تبعات بسیار مثبتی را در بازار کسب و کار استان به همراه دارد.

او گفت: متاسفانه در این مقطع زمانی منابع بانکی از این کارخانه حمایت مالی نکردند و افزایش بدهی‌های کارخانه باعث شد تا کارفرما مجبور به تعطیلی این کارخانه شود. در نتیجه این اتفاق، ۴۵ کارگر شاغل در دو شیفت تعدیل و بیکار شدند.

به گفته وی؛ این واحد تولیدی از سوی قوه قضائیه با همکاری سایر مسئولان استانی بویژه استانداری، مدیران دستگاههای اجرایی حوزه صنعت معدن تجارت و تعاون کار و رفاه اجتماعی در راستای تحقق شعار «حمایت از کار و سرمایه ایرانی» بازگشایی شد.

این فعال کارگری اضافه کرد: حدود دو ماه تیم تعمیرات این کارخانه برای راه‌اندازی و تعمیر خرابی‌های احتمالی دستگاهایی که بیش از چهارسال خاموش بوده‌اند، در کارخانه مستقر بود.

او در ادامه با بیان اینکه افزایش بدهی‌های مالی و جرایم آن مشکل اساسی این واحد تولیدی بود، اظهار کرد: مسئولان این کارخانه امیدوارند با حمایت دولت و بانک‌ها هر چه زودتر بتوانند با افزایش روند تولید و تعداد نیروی کار کارخانه به بازارهای خارجی دست پیدا کنند.

به گفته این فعال کارگری؛ نظارت کامل دولت بر کارخانه لوله پلی اتیلین دهگلان و سایر واحدهای تولیدی مشابه باعث ایجاد انگیزه تولید در کشور خواهد شد.

او در خاتمه ضمن قدردانی از پیگیری مسئولان برای بازگشایی این کارخانه، افزود: اگر این کارخانه به طور کامل احیا شود گنجایش اشتغال تعداد زیادی از کارگران بیکار در منطقه را داراست و ادامه این روند و بازگشایی کارخانجات تعطیل باعث رونق اقتصادی منطقه می‌شود.