به‌روز شده در: ۱۹:۰۰ - ۲۹ دي ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۶۲۹۶
تاريخ انتشار: ۰۲ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
بازنشستگان اهوازی خواستار احقاق حق شدند/
همسان‌سازی را برای همه گروه‌ها اصلاح و درمان رایگان را سراسری کنید
بازنشستگان اهوازی می‌گویند: اگر کانون‌های بازنشستگی مطالبه‌گری را جدی نگیرند، بازنشستگان با ارسال نامه و رایزنی با مقامات، راسا مطالبات را دنبال خواهند کرد.
به گزارش ایلنا، بیش از ۱۳۰ بازنشسته اهوازی در نامه‌ خطاب به تامین اجتماعی استان خوزستان، نمایندگان مجلس و کانون بازنشستگان این استان، خواستار برآورده شدن مطالبات خود شدند.

در راس این مطالبات، تامین معیشت بازنشستگان کارگری به‌طور شایسته و قانونی قرار دارد. نماینده بازنشستگان اهوازی می‌گوید: علاوه بر لزوم ترمیم قانونی مزد و مستمری، باید همسان‌سازی برای بازنشستگان کارگری مانند سایر بازنشستگان به گونه‌ای انجام شود که کف مستمری‌ها لااقل به حدود ۴ میلیون تومان برسد.

قرار است در ماه جاری، همسان‌سازی برای بازنشستگان سخت و زیان‌آور اصلاح شود؛ اما بازنشستگان خوزستان خواستار اصلاح فرمول‌های همسان‌سازی برای همه بازنشستگان کارگری هستند و می‌گویند: دولت باید بودجه مناسب به سازمان تامین اجتماعی اختصاص دهد.

این بازنشستگان در نامه‌های خود به دیگر مطالبات مستمری‌بگیران سازمان تامین اجتماعی ازجمله پرداخت بدهی انبوه دولت به سازمان، ارائه خدمات درمانی رایگان به کارگران و بازنشستگان (براساس اصل ۲۹ قانون اساسی و قانون الزام) و همچنین ارائه خدمات رفاهی به بازنشستگان تاکید کرده‌اند.

نمایندگان بازنشستگان اهوازی می‌گویند: نامه‌ای خطاب به کانون بازنشستگان نوشته‌ایم و اگر کانون‌ها به عنوان تنها تشکل رسمی بازنشستگان نخواهند مطالبه‌گری را جدی بگیرند، ما با ارسال نامه‌ و رایزنی با مقامات، خواسته‌های خود را دنبال می‌کنیم.

این نمایندگان از نمایندگان مجلس درخواست دارند به وضعیت نامناسب معیشتی کارگران بازنشسته ورود کرده  مطالبات آنها را برآورده سازند.