به‌روز شده در: ۱۷:۴۷ - ۸ بهمن ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۶۵۰۵
تاريخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۵
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ماموریت های اصلی سکاندار جدید ایران خودرو دیزل
مدیریت ایران خودرودیزل به جواد توسلی مهر سپرده شد تا این خودروساز قدیمی در روند بهبود تولید، توسعه محصول، داخلی سازی و حتی تحقیق و توسعه قرار گیرد.
به گزارش کارگر نیوز به نقل از تیتر20 - چندی پیش با تصمیم مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو، سکاندار زیرمجموعه تجاری ساز این شرکت تغییر کرد، تغییری که گفته می شود در راستای بهبود تولید در ایران خودرودیزل صورت گرفته است. طبق حکم فرشاد مقیمی، مدیریت ایران خودرودیزل به جواد توسلی مهر سپرده شد تا این خودروساز قدیمی در روند بهبود تولید، توسعه محصول، داخلی سازی و حتی تحقیق و توسعه قرار گیرد.

با تغییر مدیرعامل ایران خودرودیزل اما حالا این پرسش پیش آمده که اولویت های توسلی مهر در این شرکت چیست؟ همان طور که در حکم وی نیز آمده، به نظر می رسد اصلی ترین اولویت مدیرعامل ایران خودرودیزل، بهبود روند تولید و افزایش تیراژ به ویژه در بخش اتوبوس است. توسلی مهر نیز نیز در مراسم معارفه خود تاکید کرده که بنا دارد ایران خودرودیزل را با برنامه‌ریزی مناسب، به جایگاه واقعی اش در صنعت کشور برساند.

بدون شک، اصلی ترین فاکتور برای ارتقای جایگاه فعلی ایران خودرودیزل، رشد تولید است، به ویژه آنکه ناوگان حمل و نقل عمومی کشور این روزها نیاز بیشتری نسبت به گذشته به نوسازی دارد. این موضوع را توسلی مهر نیز مورد تاکید قرار داده و گفته که نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی یکی از دستاوردهای سال جهش تولید است و ایران خودرودیزل هم آمادگی کمک در این زمینه را دارد. وی حتی از آمادگی ایران خودرودیزل برای توسعه ناوگان حمل و نقل عمومی به واسطه خودروهای برقی نیز صحبت به میان آورده است.

مدیرعامل جدید ایران خودرودیزل اگر بتواند تولید در این شرکت را افزایش دهد، کمک بزرگی به توسعه نوگان حمل و نقل عمومی که این روزها به دلیل شیوع ویروس کرونا اهمیت بیشتری یافته، بکند. ناوگان حمل و نقل عمومی کشور به ویژه در بخش اتوبوس نیاز به نوسازی دارد، به علاوه اینکه لازم است بر تعداد اتوبوس ها نیز افزوده شود.

 در حال حاضر ناوگان حمل و نقل عمومی به دلیل تراکم جمعیت، به یکی از مراکز اصلی انتشار ویروس کرونا تبدیل شده، بنابراین شرکتی مانند ایران خودرودیزل به عنوان بزرگترین تجاری ساز صنعت خودرو کشور می تواند نقش مهمی در این دوران ایفا کند. البته آن طور که محمد زالی مدیرعامل پیشین ایران خودرودیزل در مراسم تودیع خود گفت، خط تولید اتوبوس در این شرکت احیا شده، ضمن آنکه دو محصول جدید و یک فیس‌لیفت نیز در آینده نزدیک در ایران خودرودیزل رونمایی خواهد شد.

http://titre20.ir/fa/news/47291/%D8%AC%D9%88%D8%A7%D8%AF-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D9%84%DB%8C-%D9%85%D9%87%D8%B1-%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1%D8%B9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88-%D8%AF%DB%8C%D8%B2%D9%84-%D8%B4%D8%AF
 با توجه به اظهارات وی، انتظار می رود مدیرعامل جدید ایران خودرودیزل اقدامات لازم برای تداوم تولید اتوبوس در این شرکت را انجام داده و حتی آن را ارتقا نیز بدهد. در بحث توسعه محصول نیز علاوه بر به سرانجام رساندن پروژه های قبلی، تعریف پروژه های جدید نیز می تواند جزو اولویت های کاری سکاندار جدید ایران خودرودیزل باشد. با توجه به شرایط تحریم و مشکلات اقتصادی، البته توسلی مهر کار سختی برای توسعه محصول دارد، اما به هر حال هنر مدیریتی اتفاقا در چنین شرایطی خود را نشان می دهد. اما این نکته را هم نباید فراموش کرد که بهبود عملکرد ایران خودرودیزل نیاز به رشد فروش و درآمدزایی در این شرکت نیز دارد که مساعدت وزارت کشور و شهرداری ها را برای انعقاد قراردادهای جدید با این شرکت، می طلبد.      

موضوع دیگر در مورد اولویت های مدیرعامل جدید ایران خودرودیزل، بهبود داخلی سازی در راستای کاهش وابستگی است. البته داخلی سازی در محصولات تجاری با توجه به وابستگی خارجی عمیق تر (نسبت به سواری ها) چندان گسترده نیست، اما اگر به قائده ساخت داخل حتی یک قطعه هم باشد، می تواند به کاهش ارزبری و هزینه تولید کمک کند. اتفاقا چندی پیش ایران خودرودیزل تعهد داد ارزبری محصولات خود را کاهش دهد، بنابراین پیگیری این پروژه نیز می تواند جزو اولویت های کاری وی باشد.