به‌روز شده در: ۱۷:۴۷ - ۸ بهمن ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۷۶۳۳
تاريخ انتشار: ۲۳ دي ۱۳۹۹ - ۱۵:۴۱
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
کارگران شهرداری منطقه دو خرم آباد ۸ ماه مزد طلبکارند
کارگران فضای سبز شهرداری منطقه‌ی دو خرم‌آباد دست‌کم چهارماه دستمزد پرداخت نشده، دارند.
به گزارش ایلنا، کارگران فضای سبز شهرداری منطقه‌ی دو خرم‌آباد در روزهای گذشته مقابل ساختمان شهرداری تجمع کردند.

یکی از کارگران گفت: حدود ۵۰ نفر هستیم که در بخش فضای سبز شهرداری منطقه دو تحت مسئولیت یک شرکت پیمانکاری مشغول به کار هستیم و دست‌کم ۸ ماه مطالبات مزدی‌مان به تاخیر افتاده است.

او گفت: علاوه بر تعویق حقوق، حق بیمه ما نیز به سازمان تامین اجتماعی با تاخیر پرداخت می‌شودو این بدحسابی در حالی اتفاق افتاده که سهم ۷ درصدی حق بیمه از حقوق‌‌مان کسر می‌شود.

این کارگر با بیان اینکه این مشکل مختص ما کارگران منطقه دو نیست بلکه کارگران فضای سبز چهار منطقه دیگر شهرداری خرم‌آباد که با مسئولیت همین پیمانکار کار می‌کنند نیز با مشکل معوقات مزدی روبرو هستند، در ادامه گفت: عدم پرداخت مطالبات مزدی و بیمه‌ای، مشکلات بسیاری برای خانواده‌های ما به وجود آورده است.

به گفته وی، آنچه کارگران پیمانکاری فضای سبز منطقه دو شهرداری هر ماه به عنوان دستمزد می‌گیرند، حداقل‌های مزدی قانون است اما این حداقل‌ها کفاف معیشت آن‌ها را نمی‌دهد. از طرفی حقوق کارگران تنها یکبار در سال افزایش پیدا می‌کند و آن یکبار هم به گونه‌ای تعیین می‌شود که با هزینه‌های زندگی و نرخ تورم واقعی همخوانی ندارد.

این کارگر در خاتمه گفت: نداشتن احساس مسئولیت و بی‌توجهی برخی مسئولان به استیفای حقوق کارگران حوزه خدمت‌‌مان باعث شده مشکلات پابرجا بماند و نتوانیم به حقوق اولیه صنفی خود دست یابیم.

گفته می‌شود بدهی کلان شهرداری به پیمانکاران بخش خصوصی دلیل اصلی این پرداخت نشدن حقوق کارگران است.