به‌روز شده در: ۱۵:۱۹ - ۲ بهمن ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۷۶۵۸
تاريخ انتشار: ۲۴ دي ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۹
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
تولید در کارخانه لبنیات مینودشت با ۵۰ کارگر رونق گرفت
رئیس کل دادگستری استان گلستان گفت: کارخانه‌ای که تا سال گذشته تعطیل بود و امیدی به تولید نداشت این روزها با رونق تولید و افزایش خطوط، برای صادرات‌خیز برداشته است.
به گزارش ایلنا، هادی هاشمیان اظهارکرد: کارخانه «لبنیات مینودشت» سال گذشته پس از دو سال و نیم تعطیلی، با تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری، دوباره به چرخه تولید برگشت.

وی افزود: این کارخانه با ۵۰ کارگر، تولید را شروع کرد و امروز با افزایش خطوط تولید، تعداد نیروی کار خود را به ۱۲۰ نفر افزایش داده است.

رئیس کل دادگستری گلستان ادامه داد: تعداد خطوط تولید این کارخانه امروز از هفت خط به ۱۰ خط افزایش یافت و به این ترتیب بستر برای افزایش تولید و صادرات محصولات این کارخانه فراهم شد.

هاشمیان در جلسه‌ای که برای رفع موانع و مشکلات این واحد تولیدی در محل کارخانه برگزار شد گفت: بر اساس اظهارات مسئولان این کارخانه برای صادرات محصولات خود یکسری مشکلات دارند که دادستان مینودشت را مکلف کردیم از امروز با همکاری فرمانداری و دستگاه‌های اجرایی این مشکل را نیز رفع و مسیر صادرات محصولات این کارخانه را هموار کنند.

وی در ادامه بار دیگر از بانک‌ها خواست: از تملک واحدهای تولیدی به ازای بدهی خودداری کنند زیرا با تملک واحدهای تولیدی، اول از همه بانک ضرر می‌کند و امکان وصول بدهی از کارخانه تعطیل برای آنان سخت می‌شود.

رئیس کل دادگستری گلستان با اشاره به اعلام رئیس قوه قضاییه درباره ممنوعیت دریافت سودهای غیرقانونی از سوی بانک‌ها هم گفت: از این پس برای بانک‌هایی که برخلاف دستورالعمل‌های بانک مرکزی سودهای نامتعارف دریافت می‌کنند پرونده تشکیل می‌شود.

وی بیان اینکه امسال ۶ واحد تولیدی تعطیل، با تلاش ستاد اقتصاد مقاومتی دادگستری استان به تولید بازگشته‌اند گفت: در ستاد اقتصاد مقاومتی استان منتظر مراجعه تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی برای طرح مشکلاتشان نمی‌مانیم و با بازدید میدانی از شهرک‌های صنعتی و واحدهای تولیدی مشکلات را از نزدیک بررسی و برای رفع آن با کمک دستگاه‌های اجرایی تلاش می‌کنیم.