به‌روز شده در: ۲۱:۴۱ - ۱۱ اسفند ۱۳۹۹
نظر شما
* نام:
ايميل:
* نظر:
كدخبر: ۵۷۷۵۶
تاريخ انتشار: ۲۹ دي ۱۳۹۹ - ۱۷:۳۶
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
فرشاد مقیمی :
موتور ملی سه استوانه ایران خودرو تحولی در صنعت خودرو سازی کشور است
موتورملی سه استوانه ایران خودرو با حضور وزراءنفت و صنعت رونمایی شد ،در این مراسم مقیمی از برخورداری همه خودرو سازان از این موتور خبرداد.
به گزارش کارگر نیوز،  در این مراسم که باحضور وزراء صمت و نفت و همچنین معاون رییس جمهور و رییس سازمان حفاظت از محیط زیست و همچنین رییس سازمان استاندارد برگزار شد
فرشاد مقیمی مدیر عامل شرکت ایران خودرو در این مراسم ابتدا توضیحاتی در خصوص تولید این موتور ملی ذکر نمود .
وی در ادامه در خصوص قانون هوای پاک و اهداف ایران خودرو در خصوص همسو شدن با این قانون گفت:ایران خودرو سعی نموده تا کنون کلیه ظایف خود در خصوص این قانون را رعایت نماید و اقداماتی در این باره را به ثمر رسانده است از جمله این عملکرد اجرای فاز ۲ استاندارد مصرف سوخت ۴۲۴۱در تمامی محصولات این شرکت ،داخلی سازی موتور tu3،تولید موتور کم مصرف ef7 to و توانستیم مصرف سوخت را تا سه و نیم لیتر کاهش دهیم .
مقیمی افزود در دهه فجر از موتور ef7بهینه جدید را رونمایی خواهیم کرد گه توانسته ۱ لیتر مصرف سوخت را بهینه سازد.
وی خاطرنشان کرد:ایران خودرو در نظر دارد تا در دهه فجر تولید صنعتی گیربکس شش سرعته را با حضور وزیر صمت افتتاح نماید،مقیمی در ادامه از همکاری های سازمان استاندارد و سازمان حفاظت از محیط زیست نیز تقدیر و تشکر کرد .
وی افزود:به دنبال تولید فرمان برقی و تولید خودروهای برقی و هیبریدی هستیم و تارا برقی وارد فاز ازمایشی و سخت افزاری گردیده است.
مقیمی در آخر گفت: موتور سه استوانه جدید ایران خودرو قابلیت استاندارد یورو ۶ رادارد و توان این موتور ۷۲ تا ۱۵۰ اسب بخار است و گشتاور آن ۹۸ تا ۲۴۰ نیوتن بر متر است